آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90147
تاریخ انتشار : 1398/02/31 - 08:08
نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان‌ جنوبی خبر داد
صدور تاییدیه پزشکی 2300 نفر متقاضی حج تمتع در خراسان جنوبی
نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان جنوبی از معاینه 2 هزار و 300 متقاضی حج تمتع 98 خبر داد.

به گزارش خبرنگارخاورستان،

، مجید رضا لطیفی نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان‌ جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: معاینه متقاضیان و عوامل حج تمتع 98 از اسفند 97 آغاز و با صدور تاییدیه پزشکی توسط 8 پزشک مرکز پزشکی حج و زیارت برای 2 هزار و 300 نفر متقاضی به پایان رسید.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت خراسان‌ جنوبی بابیان اینکه در این معاینات برای حصول اطمینان از توانایی فرد آزمایش های رایج و در صورت نیاز سایر موارد پاراکلینیکی، نوار قلب، اکو و تست ورزش انجام شد، اظهار کرد: پس از انجام معاینات اولیه، کمیسیون پزشکی برای 30 نفر از زائرین برگزار و موارد ارجاعی تعیین تکلیف شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موارد مهم برای سلامت زایرین تزریق واکسن مننژیت است، گفت: تاکنون 611 نفر از کاروان های شهرستان‌های بیرجند و سرایان واکسن مننژیت را دریافت کرده‌ و مابقی زائران پس از ماه مبارک رمضان واکسینه می شوند.

لطیفی رعایت برخی نکات بهداشتی در قبل و حین سفر را برای زایرین ضروری دانست و عنوان کرد: 32 جلسه آموزشی ویژه متقاضیان با سرفصل های شامل توصیه های پزشکی قبل از عزیمت، سلامت بیماران در معرض خطر، بهداشت فردی، بهداشت تغذیه و بیماری های شایع برگزار شد.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.