آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90145
تاریخ انتشار : 1398/02/30 - 21:30
رئیس سازمان زمین و مسکن گفت: طرح اقدام ملی یکی دیگر برنامه‌های وزارت است که 400 هزار واحد مسکن قرار است در سال‌های 98 و 99 ساخته شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه 798 واحدی مسکن ارتش اظهار کرد: پروژه 798واحدی مسکن ارتش امروز با حضور وزیر افتتاح شد و شاهد جشن اختتامیه مسکن مهر در خراسان‌جنوبی بودیم.

 

وی افزود: تلاش وزارت راه و شهرسازی این است که در جای جای ایران بتوانیم با سرعت مناسب ساخت مسکن مهر را انجام دهیم و افتتاح پروژه‌ها را داشته باشیم.

 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه خراسان‌جنوبی پنجمین استانی بود که اتمام مسکن مهر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار داشت، گفت: تا پایان سال اغلب پروژه‌های مسکن مهر کشور به اتمام خواهد رسید مگر پروژه‌هایی که دارای مشکلات حقوقی باشد.

 

نبیان بیان کرد: امروز پروژه ای به طول 16 کیلومتر با اعتبار بیش از 30 میلیارد تومان در شهرستان درمیان افتتاح شد و همچنین شاهد آغاز عملیات در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند بودیم.

 

وی اظهار کرد: بازدید از شهر اسدیه از دیگر برنامه‌هایی بود که در دستور کار قرار داشت و بحث مسکن مهر این شهرستان نیز در دستور کار قرار گرفت ان شاءالله بتوانیم سریع تر پس از اینکه برنامه ریزی استان و طرح جامع شهرستان مصوب شود مشکل مسکن مهر این شهرستان را در هیئت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن بنا بر دستوری که وزیر داد حل شود.

 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طرح اقدام ملی یکی دیگر برنامه‌های وزارت است که 400 هزار واحد مسکن قرار است در سال‌های 98 و 99 ساخته شود که 200 هزار واحد در شهرهای جدید و 100 هزار واحد دیگر در بازآفرینی شهری است و 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.

 

نبیان بیان کرد: مجموعه بازآفرینی شهری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطقی که زمین مورد نیاز باشد با توان خود شهرها و در غیر اینصورت زمین مورد نیاز توسط سازمان ملی زمین و مسکن زمین برای مردم فراهم خواهد کرد.

 

وی اظهار کرد: تلاش می‌شود زمین مورد نیاز اقدام ملی در دستور کار قرار گرفته و در مناطق مختلف آغاز به کار کند که در استان سیستان و بلوچستان بحث باز آفرینی شهری و حاشیه‌نشینی در دستور کار قرار گرفته در خراسان جنوبی نیز ابلاغ شده و مدیرکل راه و شهرسازی استان مناطقی را که سازمان ملی زمین و مسکن دارای زمین است را در شهرهای استان آن را به عنوان پیشنهاد اعلام می‌کند و سریعاً زمین‌های مورد نیاز را برای سرعت بخشی به این امر مهم در اختیار خواهیم گذاشت.

 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به سهم 10 درصد شهرداری‌ها، افزود: از محل 10 درصد زمین در شهرداری کل کشور این زمین‌ها را در اختیار شهرداری قرار می‌دهیم که برای انجام امورات کاری مجموعه و فضای سبزی که مورد نیاز باشد زمینی که در سطح شهرستان‌های استان داشته باشیم در اختیار خواهیم گذاشت.

 

نبیان خاطرنشان کرد: در شهر بیرجند نیز در شمال شهر که مطرح شده از محل 10 درصد سهم شهرداری زمین پیشنهاد و پس از بررسی در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.