آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90143
تاریخ انتشار : 1398/02/30 - 21:46
رئیس دفتر مدیر عامل ستاد دیه کشور با بیان این‌که 300 جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: تاکنون بیش از 130 هزار زندانی جرائم غیر عمد آزاد شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نادر رمضان‌خواه رئیس دفتر مدیر عامل ستاد دیه کشور امشب در پانزدهمین جشن گلریزان خراسان جنوبی اظهار کرد: ستاد دیه کشور در وهله اول برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کوشش می‌کند و تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کرده است.

 

وی با بیان این‌که ۳۰۰ جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: اولین چراغ جشن گلریزان را مقام معظم رهبری با ۴۰۰ میلیون تومان و قوای سه گانه با ۳۵۰ میلیون تومان روشن کرده‌اند.
 
 رئیس دفتر مدیر عامل ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: جشن‌های گلریزان از دوم ماه مبارک رمضان در کشور شروع شده و آخرین جشن گلریزان نیز سوم خردادماه در جوار مرقد مطهر امام رضا (ع) در مشهد برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: ستاد دیه علاوه بر برگزاری جشن گلریزان در زمینه فرهنگ‌سازی در جهت عدم انجام جرائم کار می‌کند.
 
 رئیس دفتر مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: قبل از تصویب اصلاح قانون بیمه اجباری شخص ثالث روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر بر اساس تصادف وارد زندان‌ها می‌شدند که با تصویب این قانون این تعداد به صفر رسیده است.
 
رمضانی یادآور شد: یکی از قوانین که اخیرا با کمک و رایزنی امیر حسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون صدور چک تصویب شد که تعداد چک‌های برگشتی به یک عدد تک رقمی رسیده است.
 
 رئیس دفتر مدیر عامل ستاد دیه کشور افزود: در بحث مهریه رایزنی‌هایی می‌شود که قانونی تصویب شود تا کسی به علت مهریه وارد زندان نشود.
 
رمضانی خاطرنشان کرد: استان های خوزستان، ایلام، لرستان و گلستان به علت آمدن سیل اعلام شده بود که جشن گلریزان برگزار نخواهد شد اما در استان گلستان به علت فروکش کردن سیل اعلام آمادگی شده تا جشن گلریزان را در نهم خردادماه برگزار کنند.
 
وی در پایان افزود: ستاد دیه کشور حمایت خود را از خراسان جنوبی دارد تا تعداد زیادی زندانی آزاد شود.
 
گفتنی است؛ رمضانی در این جشن قول مساعدت 50 میلیون تومان به ستاد دیه خراسان جنوبی را داد.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.