آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90075
تاریخ انتشار : 1398/02/26 - 14:37
همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی؛
4 فقره وقف جدید در خراسان جنوبی ثبت شد
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی گفت: همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان، 4 فقره وقف جدید در سطح استان به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام اسماعل مختاری معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از خیمه‌های معرفت در جوار امامزادگان باقریه بیرجند، اظهار کرد: طرح ضیافت الهی از ابتدای ماه مبارک رمضان در 45 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی در حال اجرا است.

 

وی افزود: در قالب این طرح 47 مبلغ اعزامی و بومی به اجرای برنامه‌هایی از جمله سخنرانی و تفسیر قرآن، بیان احکام و پاسخگویی به سؤالات شرعی می‌پردازند.
 
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی، وقف را زمینه‌ساز رفع نیازهای مادی و معنوی در جامعه دانست و گفت: وقف سازگارترین مورد با فطرت آدمی است چراکه بشر از منظر فطری، خواستار جاودانگی است و هیچ چیز همانند سنت حسنه وقف، توانایی ماندگار کردن مال و نام را ندارد.
 
مختاری با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در دین مبین اسلام، تبیین کرد: در دهه‌های اخیر علما و بزرگان دینی همواره تلاش کردند ضمن حساسیت ویژه نسبت به مسأله وقف از همه ظرفیت‌ها در جهت تبلیغ عملی این سنت حسنه دینی بهره گیرند.
 
وی تصریح کرد: وقف مصداق بارز باقیات الصالحات، تعاون به نیکی و انفاق است به گونه‌ای که وقف، زمینه‌ساز برطرف ساختن نیازهای مادی و معنوی در جامعه است و این امر سبب ارزشمندی این سنت حسنه می‌شود.
 
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی از ثبت 4 فقره وقف جدید همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این وقف‌ها شامل سه فقره وقف در سربیشه و یک فقره وقف در شهرستان خضری است.
 
مختاری با اشاره به ثبت سه فقره وقف در شهرستان سربیشه، تصریح کرد: واقف نیک‌اندیش حاج محمد حسینی میزان 56 فنجان آب و اراضی تابعه از مزرعه و قنات دستگرد سربیشه با کلیه متعلقات و ملحقات را جهت اطعام و عزاداری امام حسین( ع) در ماه محرم و افطار مؤمنین در ماه مبارک رمضان در شهر سربیشه وقف کردند.
 
وی اضافه کرد: این واقف خیراندیش همچنین یک قطعه زمین به مساحت تقریبی 250 متر مربع جهت احداث مسجد و سه باب مغازه تجاری به مساحت های تقریبی 25 و 20 و 15مترمربع واقع در حاشیه جاده سربیشه - نهبندان را جهت هزینه‌های مسجد امام حسن مجتبی( ع) وقف کرد.
 
معاون فرهنگی اوقاف خراسان جنوبی ارزش تقریبی املاک وقف شده را 600 میلیون تومان اعلام و تبیین کرد: باید تلاش کنیم تا موقوفات را به گونه‌ای نگهداری کنیم که خدا راضی باشد و این امر موجب نگاه مثبت و اعتماد مردم به اوقاف خواهد شد.
 
مختاری همچنین از ثبت یک فقره وقف در شهرستان خضری خبر داد و اعلام کرد: واقف نیک اندیش محمد ابراهیم عباسی میم یک باب مغازه تجاری به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال را جهت امورات فرهنگی، عمرانی و جاری مسجد جامع امام حسین(ع) خضری وقف نمود.
 
وی با بیان اینکه با وقف‌های طرح ضیافت الهی آمار وقفیات استان از ابتدای امسال تاکنون به 11 فقره رسیده است، مطرح کرد: در شرایط کنونی ایجاد اشتغال، تأمین جهیزیه، تأمین نیاز دارویی بیماران و ساخت درمانگاه از نیازهای جامعه است که تحقق این مهم نیازمند آگاه سازی مردم توسط رسانه ها است.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.