آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90065
تاریخ انتشار : 1398/02/26 - 10:26
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی خبر داد
فعالیت 19 مرکز خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای خرید تضمینی گندم کشاورزان امسال 19 مرکز جمع آوری در شهرستان‌های استان فعال است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،  مهدی عصمتی پور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای خرید تضمینی گندم کشاورزان امسال 19 مرکز جمع آوری در شهرستان‌های استان فعال است.

 
 وی افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان آغاز شده و هیچگونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: بهای گندم خریداری شده از کشاورزان امسال در اسرع وقت و در نهایت 24 ساعت به حساب آنها پرداخت می‌شود.
 
وی بیان کرد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم تضمینی یک‌هزار و 700 تومان است و بنا بر میزان کیفیت محصول این قیمت افزایش هم خواهد یافت.
 
عصمتی پور یادآور شد: با توجه به ورود بیش از حد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع آوری گندم مراجعه کنند.
 
وی سطح زیر کشت محصول گندم در استان را 18 هزار و 650 هکتار دانست و بیان کرد: میزان برداشت گندم از اراضی سطح زیر کشت بیش از 64 هزار تن پیش‌بینی شده است.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های کشاورزان و بهره‌برداران و همکاری آنها با دلالان تاخیر در پرداخت بهای محصول است که این موضوع امسال رفع شده و هیچ جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.
 
 عصمتی پور گفت: پارسال 10 هزار و 550 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد که تمام مطالبات آنان در ماه‌های اول پرداخت شد.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.