آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90039
تاریخ انتشار : 1398/02/24 - 15:55
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: پیش‌بینی می‌شود 11 هزار تن گندم و جو از مزارع زیرکشت این محصولات در شهرستان نهبندان برداشت شود .

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد مالکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود 11 هزار تن گندم و جو از مزارع زیرکشت این محصولات برداشت شود، گفت: در سال زراعی جاری دو هزار و 200 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت جو و  دو هزار و 700 هکتار زیر کشت گندم رفته است.

 
وی متوسط عملکرد محصول امسال شهرستان نهبندان را بیش از  دو تن و 200 کیلوگرم در هکتار عنوان و پیش‌بینی کرد: 11 هزارتن گندم و جو از سطح زیرکشت این محصولات برداشت شود .
 
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان بیان کرد: برداشت محصول امسال در مقایسه با  پارسال 15 درصد افزایش دارد.
 
 
مالکی اظهار کرد: برداشت این محصولات به وسیله‌ی  5 دستگاه کمباین بومی، 6 دستگاه مهاجر و 7 دستگاه دروگر انجام می‌شود.
 
 
وی افزود: 7 گروه ناظر بر عملیات برداشت مطلوب محصول نظارت دارند  که 3 مرکز خرید اصلی و فرعی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری و به سیلو حمل می‌کند .
 
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان،ارگ،نصرت، روشن، آنفارم و محلی را از ارقام کشت شده گندم و جو در نهبندان عنوان کرد و افزود: توزیع نهاده های زراعی از جمله 600 تن کود و ارائه خدمات فنی و کارشناسی و آموزش های ترویجی از اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی برای کشاورزان است. 
 
 
مالکی گفت: در سال زراعی جاری خرید گندم به قیمت تضمینی برای هر کیلو گرم هزار و 470 تومان و خرید جو هزار و 163 تومان انجام می‌شود.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.