آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90036
تاریخ انتشار : 1398/02/24 - 15:31
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی:
130 موقوفه در خراسان‌جنوبی با نیت افطاری ثبت شده است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت:130 موقوفه در استان با نیت افطاری ثبت شده که از این تعداد 109 مورد مختص ماه مبارک رمضان است و بیشترین موقوفات با نیت اطعام روزه‌داران به شهرستان فردوس با 37 موقوفه اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه، اظهار کرد: طرح ضیافت الهی در 45 بقعه متبرکه استان از 15 اردیبهشت‌ماه لغایت 15 خردادماه برگزار می‌شود.

 

وی افزود: 130 موقوفه در استان با نیت افطاری ثبت شده که از این تعداد 109 مورد مختص ماه مبارک رمضان است و بیشترین موقوفات با نیت اطعام روزه‌داران به شهرستان فردوس با 37 موقوفه اختصاص دارد.
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: سفره‌های افطاری ساده در جوار بقاع متبرکه برپا می‌شود و این سفره‌های افطاری در فضایی کاملا روحانی و معنوی توسط خادمین بقاع متبرکه در جهت میزبانی از روزه‌داران پهن می‌شود.
 
 
بخشی پور عنوان کرد: این سفره‌های آسمانی در راستای اجرای طرح نیات واقفین از محل موقوفات در بقاع متبرکه برپا می‌شود که روزه داران در این ایام میهمان این سفره‌های اطعام هستند.
 
 
وی خاطرنشان کرد: همه ساله طبق نیات واقفان از محل درآمد موقوفات اطعام روزه‌داران انجام می‌شود و در برخی نقاط از جمله حسینیه امام رضا(ع) نیز وقف با نیت اطعام روزه‌داران وجود دارد که به تناسب درآمد هزینه می‌شود.
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: در ماه مبارک رمضان روزه داران از محل موقوفات مرتبط به مدت سی شب اطعام می‌شوند، که از ابتدای ماه رمضان تاکنون بیش از 8 هزار نفر از محل موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان در استان اطعام شدند.
 
 
بخشی پور اظهار کرد: مراسم افطاری یکی از سنت‌های خوبی است که در ماه مبارک رمضان در بین مؤمنان رایج است و ریشه در ایمان مردم دارد که این مهم موجب انس و الفت، تجدید دیدارها، پیوند ارحام، انفاق و ترویج خوبی‌ها و دوستی‌ها می‌شود.
 
 
وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ برپایی سفره‌های افطاری ساده در جامعه، افزود: افراد نیازمند در جامعه بسیار اند و این امر باید فرهنگ سازی شود تا سفره‌های افطار برپا شده بیشتر برای این افراد باشد.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.