آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90032
تاریخ انتشار : 1398/02/24 - 13:23
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد
بهره‌مندی 4312 حادثه دیده از خدمات امدادی هلال احمر از ابتدای سال تاکنون
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: چهار هزار و 312 حادثه دیده از ابتدای سال تاکنون از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعدزاده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: چهار هزار و 312 حادثه دیده از ابتدای سال تاکنون از خدمات امدادی هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

 

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های ماه گذشته در سطح استان، حوادث سیل و آبگرفتگی با سه هزار و 652 نفر و حوادث جاده‌ای با 488 نفر بیشترین حادثه دیده را به خود اختصاص داده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: در طول این مدت 43 مورد عملیات رها سازی توسط تیم‌های عملیاتی این جمعیت صورت گرفته است.
 
 
اسعدزاده عنوان کرد: یک هزار و 392 نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب 499 تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی و 481 دستگاه خودروی امدادی امداد رسانی کردند.
 
 
وی با اشاره به اینکه طی این بازه زمانی یک هزار و 958 حادثه‌دیده در حوادث مختلف اسکان یافته‌اند، افزود: 99 نفر از مصدومان حوادث به مراکز درمانی منتقل و 27  نفر دیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.
 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تعداد پروازهای انجام شده را 8 سورتی عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون 6 ساعت و 30 دقیقه پرواز توسط تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی انجام شده است.
 
 
اسعدزاده با اشاره به اینکه دوره توان افزایی ویژه برادران با هدف پاسخگویی به حوادث و سوانح در مناطق کویری در منطقه تفریحی تجنود شهرستان زیرکوه در هفته هلال احمر برگزار شد ، اظهار کرد: 70 نجاتگر به مدت دو روز در این دوره توان افزایی با مباحثی همچون  جست و جو و نجات در مناطق کویری ، اصول  بقا در کویر ، آشنایی با اکوسیستم کویری ، ناوبری با نقشه و دستگاه GPS  و انواع جهت‌یابی بدون ابزار در روز و شب آشنا شدند.
 
وی بابیان اینکه به مناسبت هفته هلال احمر مرکز سرویس و نگهداری تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با حضور مدیرعامل هلال احمر استان بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این مرکز، وظیفه سرویس و نگهداری ست‌های نجات هیدرولیک ، کمپرسور ست‌های پنوماتیک ، موتور برق ، موتور پمپ آب ، اره های موتوری شامل بتن بر و چوب بر و سایر تجهیزات تخصصی امدادی را بر عهده دارد و آماده ارئه خدمات به سایر استان های همجوار است. 
 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی دیدار با خانواده معظم شهدای امدادگر، مراسم انس با قرآن کریم در پایگاه‌های امداد و نجات، برگزاری کمیته‌های شهرستانی اعطا و ارتقای درجه امدادگران و جلسات باشگاه امدادگران را از دیگر برنامه های این معاونت در هفته هلال احمر برشمرد.
 
 
انتهای پیام/127
تصاویر بیشتر برای مطلب: 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.