آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 90028
تاریخ انتشار : 1398/02/24 - 12:22
مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی خبر داد
برپایی دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت از 26 اردیبهشت ماه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی گفت: دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت از پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه لغایت یکم خرداد ماه برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر نبی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های قرآنی با عنوان جشن رمضان برگزار می شود که تجلیل از فعالان عرصه قرآن و عترت، فعالیت‌هایی در حوزه‌ نمایشگاهی، مسابقات قرآن و نهج البلاغه از جمله این فعالیت‌ها است.

 

وی با بیان این‌که 75 برنامه ویژه جشن رمضان برگزار می‌شود، افزود: برگزاری دوازدهیمن نمایشگاه قرآن و عترت یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان است.

 

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی با بیان این‌که نمایشگاه قرآن و عترت در شهرستان‌های استان نیز برگزار می‌شود، افزود: این نمایشگاه پنجشنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 10 صبح افتتاح و تا یکم خرداد ماه برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

 

نبی‌زاده با بیان این‌که نمایشگاه قرآن و عترت در سالن شماره دو حسینیه جماران برپا می‌شود، افزود: ساعت بازدید نمایشگاه از ساعت 17 تا 23 شب است و حدود 60 غرفه دارد که 13 غرفه به ناشران استان تعلق دارد.

 

وی با اشاره به این‌که 30 ناشر در حوزه نشر مکتوب و 10 ناشر در حوزه دیجیتال در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: 10 غرفه در حوزه های فرهنگی و هنری و 10 غرفه هم برای موسسات و سازمان ها و نهادها در نظر گرفته شده و فعالیت های خود را ارائه می کنند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برگزاری محافل قرآنی، اجرای تئاتر، تعزیه، شب شعر و رونمایی از پوسترها و کتاب ها ازجمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

 

نبی زاده با بیان این که غرفه و اقامت رایگان به ناشران داده شده است، تصریح کرد: اعتباری برای تخفیف در نمایشگاه در نظر گرفته شده که این تخفیف ها کشوری نیست و 40 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به این که شهرداری در برپایی نمایشگاه همکاری داشته و پوستر آن را در اتوبوس ها نصب کرده است، افزود: به تمام مساجد شهر پوستر نمایشگاه ارسال شده است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: 616 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان وجود دارد.

 

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.