سرویس: بیرجند کد خبر: 89976 ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد

پذیرش 150 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: حضور در عرصه‌ی بین‌الملل با پذیرش ۱۵۰ دانشجوی افغانستانی از اقدامات مهم سال 97 بود با همکاری مسئولان مربوطه در مهر‌ماه سال جاری شاهد حضور تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم بود.

پذیرش 150 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر سید حسن هاشمی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی شهید مطهری و اخلاق آموزشی در واحد بیرجند، ضمن گرامی داشت هفته معلم، گفت: مرحوم شهید مطهری معلمی با اخلاق و اندیشمندی فرزانه بود که با دیدگاه‌های عمیق و دقیق خود ابعاد گوناگون علوم انسانی را مورد نقد و بررسی قرار می‌داد.

 

وی، وارستگی اخلاقی و توانمندی علمی را از ویژگی‌های بسیار ضروری معلمان و استادان برشمرد و گفت: تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه ویژه به بعد رسالت فرهنگی اجتماعی دانشگاه، اهتمام جدی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و کمک به رونق تولید و گسترش ارتباطات بین‌المللی از مهم‌ترین برنامه‌های سال‌جاری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌جنوبی است.

 

هاشمی افزود: سال 1397 در سایه همدلی و همکاری صمیمانه‌ای استادان و کارکنان برای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی سالی پر توفیق بود و حضور در عرصه‌ی بین‌الملل با پذیرش ۱۵۰ دانشجوی افغانستانی و افزایش کیفیت رشته‌های علوم پزشکی و ایجاد معاونت مربوطه و اقدام برای گسترش رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، اقدامات اثربخش در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و فعال‌شدن مرکز رشد واحدهای فناور، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌ها و نهادها، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه و ایجاد ستاد پیگیری اهداف بیانیه گام دوم انقلاب ازجمله این توفیقات و اقدامات مهم در سال گذشته است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی، حضور و تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند را رخدادی مبارک و موثر در تقویت ارتباطات بین‌المللی و تحکیم پیوستگی‌های فرهنگی با کشورهای همسایه برشمرد و اظهار کرد: با همکاری مسئولان مربوطه در مهر‌ماه سال‌جاری شاهد حضور تعداد بیشتری از دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم بود.

 

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان جنوبی به بیان ابعاد ژرف‌نگری، اخلاق و جسارت علمی استاد شهید مطهری پرداخت و با اشاره به این‌که آن استاد فرزانه در شمار معدود افرادی است که نظریه تاریخی دارند گفت: آن شهید بزرگوار هم یک روشنفکر دینی بود و هم یک شخصیت قرآنی متعبد و در حقیقت یک الگوی کامل برای اساتید و معلمان است.

 

وی افزود: رهبرمعظم انقلاب اسلامی تأکید دارند که اساتید باید نخبه‌پروری کنند.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: همان‌گونه که شهید مطهری یک نگاه بلند عمیق و آرمانی داشت، اساتید و معلمان ما نیز باید نگاه آرمانی داشته باشند و به قلب عرصه‌های اجتماعی بروند.

 

در این جلسه دکتر سید غلامرضا موسوی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و دکتر حسین حکیم‌پور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی ضمن بیان گزارشی از فعالیت‌های حوزه‌های مربوطه بر ضروت و اهمیت رعایت اخلاق آموزشی تأکید کردند.

 

انتهای پیام/133/ 11/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب