سرویس: اخبار استان کد خبر: 89861 ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴

پیام نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی؛

لزوم بازگشایی هر چه سریعتر محور نهبندان - شهداد

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در مورد محور نهبندان - شهداد که در سیل اخیر تخریب و مسدود است پیامی صادر کرد.

لزوم بازگشایی هر چه سریعتر محور نهبندان - شهداد

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در مورد محور نهبندان - شهداد که در سیل اخیر تخریب و مسدود است پیامی به شرح زیر صادر کرد:

 
در اثر بارندگی های شدید دو هفته گذشته در استان خراسان جنوبی و سیل ناشی از آن در منطقه رود شور، متاسفانه در کیلومتر 60 محور شهداد - نهبندان  شاهد شکستگی و تخریب پل های جاده مواصلاتی این دو شهرستان بوده و از آن تاریخ این محور مسدود می باشد. پس از این اتفاق و در دو هفته اخیر رایزنی های متفاوت و متعددی با مسئولین مختلف استانی و کشوری در جهت بازگشایی این مسیر انجام شده است از جمله تماس تلفنی با دکتر پورابراهیمی ( نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس)، دکتر کفاش ( معاونت امور مجلس وزارت راه و شهرسازی)، بخشدار و فرماندار شهرستان شهداد و مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی و .... که هدف از این رایزنی ها بازگشایی هرچه سریعتر این محور که یک محور مواصلاتی مهم و شاهرگ حیاتی در اقتصاد منطقه می‌باشد، بوده و عمده مشکل عدم بازگشایی تا کنون هم در محل رود شور به علت تخریب پل های جاده است.
 
 جهت بازگشایی مسیر سناریوهای متعددی مطرح شده از جمله احداث پل های فنی با مطالعات دقیق و یا تغییر مسیر جاده که تمام این موارد مسلما نیازمند تامین اعتبار بالایی می باشد و می طلبد که برای حصول نتیجه هر چه سریعتر هماهنگی های لازم بین استانداران دو استان، مدیران کل حمل و نقل و راهداری دو استان و وزارت راه و شهرسازی انجام شده و اعتبار لازم تخصیص یابد. حداقل انتظار این است که هرچه زودتر این محور به صورت موقت بازگشایی شده و بعدا در فرصت موجود مطالعات فنی و دقیق جهت احداث پل یا تغییر مسیر دائمی جاده انجام گیرد.
 
 همچنین در ادامه پیگیری های بازگشایی هرچه سریعتر این محور، در هفته جاری نیز در مجلس شورای اسلامی مذاکرات حضوری، تلفنی و کتبی با مسئولین مرتبط کشوری جهت حصول نتیجه مطلوب که بازگشایی این محور می باشد انجام خواهد شد و قطعا تا بازگشایی این محور دست از تلاش و پیگیری مداوم بر نخواهیم داشت.
 
13 اردیبهشت 98
 
انتهای پیام/ 132
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب