سرویس: بیرجند کد خبر: 89858 ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳

امام جمعه بیرجند:

امروزه عِلم به ابزاری برای دزدان بین المللی تبدیل شده/ جدایی علم از دین بلای جان خواهد شد

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه علم و دین نباید از هم جدا شود، گفت: امروزه علم به ابزاری برای دزدان بین المللی تبدیل شده که از هیچ دزدی و جنایت ابایی ندارند.

امروزه عِلم به ابزاری برای دزدان بین المللی تبدیل شده/ جدایی علم از دین بلای جان خواهد شد

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی امام جمعه بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه، اظهار کرد: راه حل مشکلات ما با تفکر بسیجی و کار جهادی انجام می‌شود.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و این هفته با نام روز معلم و به یاد شهید علامه مطهری نامگذاری شده، بیان کرد: این دو قضیه بهم خیلی تقارب دارد.

 

عبادی با بیان اینکه در عرصه میدانی نیز بشر برای راه پیدا کردن به حقایق هستی در جهان شناسی، معاد شناسی و آخرت از دو طریق می‌تواند دست پیدا کند وآن دو نیز باید با هم باشد، افزود: تعلیم و تعلم و تزکیه دو راهی است که بشر را به حقایق هستی می‌رساند و تفاوت انسان با حیوان نیز در اینها است.

 

‌وی با بیان اینکه بشر باید علم کسب کند و بدون علم نمی‌تواند کار کند، تصریح کرد: این تمام قضیه نیست و بخشی که مهمتر است تزکیه و طهارت نفس است. تزکیه راه های زیادی دارد که یکی از راه های تزکیه روزه داری است.

 

امام جمعه بیرجند گفت: وای بر زمانی که علم از تزکیه، دین و عقل جدا شود در آن صورت علم بلای جان خواهد شد.

 

عبادی تاکید کرد: امروزه علم به ابزاری برای دزدان بین المللی تبدیل شده که از هیچ دزدی و جنایت ابایی ندارند.

 

وی ادامه داد: این حیوانات دوپا کارشان مکر، جنگ و خونریری شده و این یعنی علم و تزکیه از هم جدا شده است.علم و دین باید با هم باشد که اگر از هم جدا شود بدترین بلای جان بشر و خرافات خواهد شد.

 

امام جمعه بیرجند گفت: پیغمبر اسلام(ص) برای علم آموزی همراه با تزکیه آمد.

 

عبادی اظهار کرد: علم مفید وقتی حاصل می‌شود که از مجرای دین حاصل شود. در این مکتب قوی سمبلی چون آیت الله مطهری که هسته های علمی را در علم، فلسفه، عرفان و علوم وحیانی شکافت متعلق به تمام دنیا بود لذا متاسفانه دشمنان ما که دشمنان آدم و آدمیت اند برای مبارزه با علم و علما مجهز می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه دشمن گروهکهای نفاق را راه انداخته و بهترین‌های ما را از بین می‌برد، گفت: اقدامی که در همدان اتفاق افتاد نمونه‌ای از اقدامات دشمن است و هنر دشمن این بوده که با انسانهای چیز فهم کنار نمی‌آید.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تاریخ پر از این حرف‌ها است، خاطرنشان کرد: طی ۴۰ سال گذشته نیر شاهد دشمنی ها بودیم. همچنین شاهد رسوایی دشمنان بوده و هستیم.

 

عبادی با بیان اینکه شرایط در کشورهای انگلیس، فرانسه و آمریکا ازهمه بدتر است، گفت: پشت پرده همه اینها دست رژیم صهیونیستی است.

 

وی اظهار کرد: شهادت برای علامه ها شیرین است اما ما از وجود آنها محروم می‌مانیم.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه هر چیزی حریم دارد، گفت: دل نیز حریم دارد و حریمش را باید رعایت کرد. انسان اگر هر آنچه غیر خدا را دوست بدارد ضرر خواهد کرد.

 

عبادی گفت: قلب و دل شما باید برای همه مسلمانان خیر و خوبی بخواهد. اما باید از غیر مسلمان دوری کرد چرا که مشرک در قالب جامعه دینی نیست و تا مکر، شرک و نفاق باشد او به دشمن خود ادامه خواهد داد.

 

وی اظهار کرد: اگر دشمن را قبول کنیم ساده لوحی و ابلهی است.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن از ساده لوحی استفاده کرده و اختلاف می اندازد، گفت: اما متاسفانه شاهد هستیم عده ای با ساده لوحی حرف دشمن را قبول کرده و باعث ایجاد مشکلات می‌شوند و به اسم مسلمان طرح های دشمنان را اجرا می‌کنند.

 

عبادی تاکید کرد: برخی ها باید نسبت به تنظیم ارزشهای مکتب دینی تجدید نظر کنند. اما متاسفانه توجهی نیست.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب