سرویس: اخبار استان کد خبر: 89825 ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

باید جاذبه‌های گردشگری در سطح دنیا معرفی شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استان در سطح کشور و دنیا معرفی شود چراکه هنوز بسیاری از افراد حتی در داخل کشور از جاذبه‌های گردشکری استان بی‌اطلاع هستند.

باید جاذبه‌های گردشگری در سطح دنیا معرفی شود

به گزارش خبرنگار خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی امروز در اولین همایش بین‌المللی بیابان لوت، اظهار کرد: بیابان لوت هم فرصت و هم تهدید است اما باید از فرصت‌های این جاذبه ارزشمند برای توسعه گردشگری بیابان استفاده شود‌.

 

وی افزود: استان‌های کرمان و سیستان‌و بلوچستان که بخشی از بیابان لوت در آن‌ها واقع شده‌است باید این بیابان را یکپارچه ببینند.
 
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بسیاری از جاذبه‌های استان ناشناخته است، عنوان کرد: باید جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استان در سطح کشور و دنیا معرفی شود چراکه هنوز بسیاری از افراد حتی در داخل کشور از جاذبه‌های گردشکری استان بی‌اطلاع هستند.
 
 
افضلی بیان کرد: سالانه به طور متوسط حدود یک هزار و 500 نفر از کویر و روستای دهسلم نهبندان بازدید می‌کنند و در حال حاضر 169 آسباد در 19 نقطه شهرستان نهبندان وجود دارد که پرونده آسبادها برای ثبت جهانی در دستور کار است.
 
اهمیت راه اندازی دبیرخانه دائمی 
وی به اهمیت برگزاری همایش اشاره کرد و گفت: این همایش در شناساندن مزیت‌های خراسان‌جنوبی تاثیرگذار است و امیدواریم با راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این همایش موجب حرکت از تفکر به سمت عمل شود.
 
 
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به نقش فرهنگیان و دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: نقش دانشگاهیان و بخش فکری جامعه در جهت تحول جامعه تاثیر گذار بوده و همه ما نیز در خصوص سوق دادن تفکر به سمت عمل مسئول هستیم.
 
انتهای پیام/141

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب