سرویس: استانداری کد خبر: 89774 ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

استاندار خراسان‌جنوبی:

امسال باید مدارس کانکسی در خراسان‌جنوبی تمام شود/ توجه جدی به برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در مدارس

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: هنوز آمار مدارس کانکسی در استان مشخص نشده که امسال باید مدارس کانکسی تمام شود و چیزی به نام کلاس و مدرسه کانکسی در استان نباشد.

امسال باید مدارس کانکسی در خراسان‌جنوبی تمام شود/ توجه جدی به برنامه‌های مذهبی و فرهنگی در مدارس

به گزارش خبرنگار خاورستان، عصر امروز شواری آموزش و پرورش استان خراسان‌جنوبی بعد از گذشت حدود8 ماه از آخرین جلسه، با حضور استاندار خراسان‌جنوبی برگزار شد.

 

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در شورای آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه در استان کار عقب افتاده زیاد است، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان هر زمانی که نیاز به برگزاری جلسات داشته باشد آمادگی حضور در جلسات را دارم و درخواست دارم جلسات شورای آموزش و پرورش با فاصله زمانی کمتر و هدفمند با خروجی مناسب برگزار شود.

 

وی با اشاره به چند نکته، افزود: بحث کمبود فضای آموزشی در استان جمع بندی شود و در جلسه بعدی به طور کامل و میزان کمبود فضای آموزشی تفکیک شده و مشخص در زمینه احداث، بازسازی، تعمیرات و نوسازی باشد.

 

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: بحث وضعیت استاندارد بودن وسایل گرمایشی و سرمایشی در مدارس استان بررسی شود.

 

معتمدیان با بیان اینکه در برخی از مدارس مرکز استان سیستم گرمایشی استاندارد نداریم، گفت: وسایل گرمایشی غیر استاندارد باید اصلاح شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تجهیز و هوشمند سازی مدارس از دیگر نکاتی است که باید توجه ویژه ای به آن صورت گیرد.

 

استاندار خراسان‌جنوبی گفت: هنوز آمار مدارس کانکسی در استان مشخص نشده که امسال باید مدارس کانکسی تمام شود و چیزی به نام کلاس و مدرسه کانکسی در استان نباشد.

 

معتمدیان با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش توجه جدی به برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مدارس است، تصریح کرد: در اجرای برنامه‌ها با برنامه پیش بروید، خلاقیت داشته و به برنامه‌های روتین و ابلاغی اکتفا نشود.

 

وی به اجرای بیشتر برنامه‌های اجتماعی در مدارس اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط موجود در جامعه و فضای مجازی لازم است در مدارس برنامه های اجتماعی بیشتر و هدفمند برگزار شود.

 

معتمدیان نسبت به درخواست کمک ۵۰ میلیون تومانی برای برگزاری جلسات هفته معلم قول مساعد داد.

 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سوق پیدا کردن دستگاه‌های دولتی به سمت جذب اعتبارات معظلی است که در دستگاه‌ها مشاهده می‌شود، تاکید کرد: اگر به دنبال کاهش هزینه‌ها باشید بهتر است.

 

وی ادامه داد: در خصوص قبوض آب، برق و گاز مدارس، دستگاه‌های متولی گزارشی طی سه سال گذشته ارائه دهند و آنالیزی نسبت به افزایش قیمت‌ها و بالارفتن مصرف صورت گیرد.

 

معتمدیان در خصوص دو دستور عنوان کار، راه‌اندازی هنرستان هنرهای زیبا و طرح ایران مهارت نیز در این جلسه موافقت کرد.

 

انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب