سرویس: اجتماعی کد خبر: 89739 ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶

امام جمعه موقت بیرجند:

اگر وزیر نفت به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کرد در صادرات نفت هیچ‌گاه دچار مشکل نمی‌شدیم

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر وزیر نفت به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کرد و پتروپالایشگاه‌هایی را ایجاد می کرد در صادرات نفت هیچ گاه دچار مشکل نمی شدیم و نفت ایران با دو تا سه برابر ارزش افزوده صادر می‌شد و دیگر قابل تحریم نبودیم.

اگر وزیر نفت به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کرد در صادرات نفت هیچ‌گاه دچار مشکل نمی‌شدیم

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوا، اظهار کرد: روایتی از معصومین است که نیت مومن بهتر از عملش و نیت کافر بدتر از عملش است.

 
وی افزود: نیت با چه استدلالی از خود عمل مهم تر است؟ این‌که ما نیت کنیم و به عمل کاری نداشته باشیم؛ آیا این برداشت را می توان از این روایت کرد؟
 
امام جمعه موقت بیرجند  گفت: مراد از نیت، خیالات و اوهام نیست، مراد این است که تصمیم جدی بگریم و با امکانات موجود کار را انجام بدهیم و کسی که تصمیم جدی گرفت اما شرایط فراهم نشد، بهره و ثواب آن کار را برده است.
 
عبادی با اشاره به این‌که خواستن به تنهایی کفایت نمی کند و با سعی و تلاش باید همراه باشد، تصریح کرد: نیت از عمل مهم‌تر است چراکه نیت سبب انجام کار خیر و روح عمل است و قابل تظاهر و ریا نیست و قطعا خالص است.
 
وی در خطبه دوم نماز جمعه گفت: امروز آغاز دهه تکریم و غبارروبی مساجد است که پایگاه تربیت نیروهای مومن است.
 
دولت توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های خراسان جنوبی داشته باشد
امام جمعه بیرجند به شهادت حجت الاسلام حاج مهدی شاه آبادی فرزند آیت الله شاه آبادی در هفته آینده اشاره کرد و گفت: یکشنبه روز حمل و نقل و ایمنی است و لازم است دولت توجه ویژه‌ای و بیشتر از گذشته به جاده‌، ریل و زیرساخت‌های خراسان‌جنوبی داشته باشد. 
 
عبادی به شهادت شهید علی اکبر شیرودی در هفته آینده اشاره کرد و افزود: دوشنبه آغاز هفته شوراها و سه شنبه آغاز عملیات بزرگ بیت المقدس است. 
 
وی به روز ملی خلیج فارس که همیشه فارسی بوده و خواهد ماند اشاره کرد و گفت: هفته آینده روز آغاز جنگ در ویتنام است که آمریکای جنایتکار دویست هزار نیروی نظامی در سرزمین ویتنام پیاده کرد تا بر این کشور مسلط شود و با آن همه بمب و خونریزی شکست خورد و از این کشور خارج شد. 
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که روز چهارشنبه روز کار و کارگر است، گفت: امسال سال تولید رونق ملی نامگذاری شده است و کارگران تولید می کنند و مردم با خریدن تولید ملی، کارگر ایرانی را حمایت می کنند. 
 
عبادی یادآور شد: دولت و بخش خصوصی باید توجه ویژه‌ای به قشر کارگر داشته باشند و نسبت به پرداخت به‌موقع حقوق کارگران اقدام کنند.
 
وی با بیان این‌که پنج شنبه هفته آینده روز شهادت شهید مطهری است و روز معلم نامگذاری شده، افزود: از نظر زیربنایی در وزارت کشور هیچ نهادی مهم‌تر از آموزش و پرورش وجود ندارد و اگر در آن درست عمل شود هم عالم و هم دانشمند پرورش پیدا می کنند.
 
در دولت‌ها آن‌گونه که شاید و باید به آموزش و پرورش توجه نشده است
امام جمعه بیرجند با بیان این‌که در دولت‌ها آن‌گونه که شاید و باید به آموزش و پرورش توجه نشده است، افزود: از طرف دولت هرآنچه در آموزش و پرورش اعتبار گذاشته شود، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.
 
عبادی تصریح کرد: در کمیسیون تحقیقات و آموزش هر ساله بر بودجه آموزش و پرورش افزوده شده است اما اگر در دولت به درستی بودجه برای آموزش و پرورش در نظر گرفته نشود در مجلس نمی‌شود کاری انجام داد.
 
وی افزود: آموزش و پرورش مستحق بیشترین توجهات در نظام و حاکمیت است. 
 
عبادی به جنایت اخیر عربستان سعودی اشاره کرد و افزود: جنایت‌هایی مانند 37 نفر در عربستان به خاطر یک اعتراض و مردم یمن را به خاک و خون کشیدن معمولی است و ما که با داعش مبارزه کردیم غیر معمولی هستیم؟ 
 
وی با بیان این‌که داعش با پول‌های امارات و عربستان و با اندیشه و تفکر آمریکایی‌ها به وجود آمد، تصریح کرد: سپاه پاسداران داعش را نابود کرد اما آن‌ها سپاه را تروریست نامیدند و این از جک‌های خنده دار است و مجلس شورای اسلامی نیز در مقابل آمریکا مقتدرانه ارتش آمریکا را تروریست اعلام کرد.
 
امام جمعه موقت بیرجند به سیل اخیر در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: ارتش، سپاه، روحانیون و طلاب، بسیجیان و مردم جهادگونه به صحنه آمدند و این سیل علاوه بر مشکلاتی که ایجاد کرد وحدت و برادری را در کشور افزایش داد.
 
عبادی با اشاره به این‌که همه متوجه شدند اگر مجددا جنگی ایجاد شود حماسه و گذشت مردم بیشتر از زمان دفاع مقدس خواهد بود، تصریح کرد: سیل همچنین باعث نشان دادن نامردی آمریکا و اروپا شد و نشان داد آن‌ها علاوه بر این‌که کمک نکردند، جلوی کمک‌های مردمی سایر کشورها را گرفتند.
 
وی با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی یعنی یک اقتصادی که بتواند در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کند، افزود: هنگامی که مقام معظم رهبری موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند چنین تحریم‌هایی بر کشور ایران تحمیل نبود.
 
لزوم توجه وزیر نفت به اقتصاد مقاومتی 
امام جمعه موقت بیرجند با انتقاد از عملکرد وزارت نفت، گفت: اگر وزیر نفت به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کرد و پتروپالایشگاه‌هایی را ایجاد می کرد در صادرات نفت هیچ گاه دچار مشکل نمی شدیم و  نفت ایران با دو تا سه برابر ارزش افزوده صادر می‌شد و دیگر قابل تحریم نبودیم.
 
عبادی به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند "هر میزان اراده کنیم نفت را صادر خواهیم کرد" اشاره کرد و یادآور شد: عربستان و امارات می گویند ما کاهش نفت ایران را تامین می کنیم اما نمی توانند مگر ملت ایران اجازه می دهد نفت عربستان و امارات از ایران صادر شود و قطعاً هر کاری کنند نمی‌توانند از تولید نفت کشور ایران به میزان یک میلیون بشکه در روز کم کنند.
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر همگی وظیفه خود را به درستی انجام دهیم امسال سال گشایش برای ملت ایران خواهد بود.
 
انتهای پیام/ ۱۳۲

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب