سرویس: اخبار استان کد خبر: 89730 ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵

اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب در خراسان جنوبی برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب ، شامگاه روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه با حضور مسئولان فرهنگی، هنرمندان و علاقمندان به فیلم کوتاه در سالن ایثاربیرجند برگزار شد.

اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب در خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش خبرنگار خاورستان، جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب  خراسان جنوبی شامگاه چهارشنبه، 4 اردیبهشت ماه با برتری 6 اثر در سالن ایثاربیرجند به کار خود پایان داد. 

 

حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در این مراسم اظهار کرد: در ابتدا از همه علاقمندان و طبیعت دوستان دعوت می‌کنیم با توجه به اینکه تالاب در شرایط خوبی به سر می‌برد ، این پدیده زیبا را از نزدیک ببینند و لذت ببرند .
 
 
وی با اشاره به اینکه تالاب‌ها یکی از پدیده‌های طبیعی بسیار ارزشمند و زیبا هستند، افزود: اما مثل بسیاری از پدیده‌های طبیعی دیگر در کشور تقریبا حال خوبی ندارند و نیازمند توجه بیشتری هستند.
 
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان کرد: تالاب‌ها نقش بسیار مهمی در حفظ طبیعت دارندکه اگر به آنها توجه نشود می‌توانند تبدیل به کانون گرد و غبار شوند.
 
 
اکبری اظهار کرد: تالاب‌ها مهمترین اتراقگاه‌های پرندگان مهاجر هستند و یکی از بهترین جاذبه‌های طبیعی هستند که عده زیادی را در دنیا به خود جذب کرده‌اند.
 
 
وی گفت: کشور ما کشور بسیار پر تالابی است و ما در حوزه تالاب پیشگام بوده‌ایم که حدود نیم قرن پیش اوایل دهه 50 پایه‌گذار  یک کنوانسیون جهانی در زمینه تالاب‌ها بودیم اما متاسفانه ظرف این دو سه دهه اخیر در حفظ آنها خوب عمل نکردیم و بسیاری از تالاب‌ها آسیب دیده‌اند.
 
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی با اشاره به تالاب کجی نمکزار نهبندان که در استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: در حوزه تالاب کجی باید مقداری رعایت حق آبه‌های زیست محیطی ،کنترل چرای دام و...  صورت گیرد.
 
 
 24 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از داوری آثار ،در بخش فتوکلیپ پریسا فوداجی و مهرداد محمدی از استان خراسان‌جنوبی ، و در بخش فیلم و کلیپ ، هامون اثر مسعود شیخ ویسی از سیستان و بلوچستان – زندگی در کجی اثر سعید فوداجی – مثل یک رویا با موضوع تالاب مهارلو اثر محمدجواد مهارلو از استان فارس –تالاب کجی نمکزار اثر حمید حسینی از استان خراسان جنوبی شایسته تقدیر انتخاب شدند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب