سرویس: اخبار استان کد خبر: 89720 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵

خدمت به محرومان بهترین جهاد/ برگ پیروزی از آن جوانان انقلابی کشور است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز دشمن به نسبت های زیادی ضعیف شده است، گفت: تمام نقشه های دشمن منجر به شکست خواهد شد و برگ پیروزی از آن جوانان انقلابی کشور است.

خدمت به محرومان بهترین جهاد/ برگ پیروزی از آن جوانان انقلابی کشور است

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند شب گذشته در مراسم اختتامیه اردوهای جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه اردوی جهادی یکی از کارهای هدفمندی است که برای دانشجو دلبستگی و تلاش را به همراه دارد، اظهار کرد: هر عملی که وظیفه شناخته شد و به قصد قربه الی الله صورت گیرد، عبادت است.

 

وی افزود: پیروزی در هر امری محصول پایداری در آن کار است، تفاوت کار معمولی با کار جهادی در این است که کار جهادی هدفمند و به قصد رضایت الهی است لذا یک عبادت محسوب می شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برخی افراد در زندگی پست و مقام های دنیایی، سرمایه و ثروت را هدف می دانند، خاطر نشان کرد: اینها نمی‌تواند هدف باشد چراکه این موارد مقدمه‌ای بر مقدمات زندگی حیوانی است و برای یک انسان زمانی کارها زیبا و هدفمند می‌شود که فقط در راه قربت خداوند باشد.

 

آیت الله عبادی تصریح کرد: جهاد در راه خدا تنها جهاد نظامی نیست بلکه هر کاری که به قصد قربت الهی صورت گیرد جهاد است.

 

وی ادامه داد: هر چه وظیفه شناخته شد و قصد قربت الهی در آن باشد، نقش جهاد دارد و مرگ آن فرد در آن راه شهادت است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه افسردگی های دنیای امروز علامت خالی بودن از هدف است، گفت: این افسردگی ها هدیه تفکر لیبرالیسم غرب برای ملت است وگرنه یک جهادی هرگز خسته نمی شود و هیچ چیز مانع وی نیست.

 

آیت الله عبادی ابراز داشت: بهترین کار جهادی که درهای معرفت به سوی انسان عارف گشوده می شود، خدمت به محرومان است.

 

وی مطرح کرد: دل انسان از کعبه معتبرتر است و می تواند خوشحال کردن دل محرومان برکات فراوانی برای یک دانشجوی جهادگر داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دیگران باید نسبت به کار جهادی دانشجویان جهادگر در روستاهای محروم و خدمت به محرومان، غبطه بخورند زیرا این کارها بدلیل اینکه برای خودسازی می باشد، بسیار ارزشمند است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه امروز دشمن به نسبت های زیادی ضعیف شده است، تصریح کرد: تمام نقشه های دشمن منجر به شکست خواهد شد و برگ پیروزی از آن جوانان انقلابی کشور است.

 

وی با بیان اینکه انجام عمل باید همراه با قصد قربت باشد، افزود: جوانان عزیزی که در اردوهای جهادی شرکت می کنند راه میانبر را رفته اند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در پیچ تاریخی قرار داریم، گفت: این راهی که آمده ایم را جوانان پایه گذار آن بوده اند و امروز نیز به بار نشسته است.

 

آیت الله عبادی بیان داشت: راه طولانی را طی کرده ایم و اکنون نیز در نیمه راه قرار داریم اما هیچ چیز جلوی جوانان این مرز و بوم را نخواهد گرفت.

 

انتهای پیام/6

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب