سرویس: اقتصادی کد خبر: 89681 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

افزایش سرمایه صندوق‌های بخش کشاورزی مورد توجه باشد

مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: درخواست می‌شود به افزایش سرمایه صندوق‌ها توجه شود، تفاهم نامه‌هایی که در سال‌های گذشته منعقد شده بررسی شود و از ظرفیت صندوق مادر تخصصی برای افزایش سرمایه صندوق‌ها نیز استفاده شود.

افزایش سرمایه صندوق‌های بخش کشاورزی مورد توجه باشد

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی امروز در شورای سیاست‌گذاری صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اگر سیاست‌گذاری، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی درستی باشد شرایط بهتر خواهد بود و خوشبختانه در خراسان‌جنوبی شاهد این اتفاق هستیم.

 
وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی استانی گرم و خشک است و 31 در صد جمعیت استان در بخش کشاورزی فعالیت دارند، افزود: در سطح استان 149 هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی، 70 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی، 78 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی و 11 هزار و 720 منابع آبی وجود دارد.
 
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در استان 82 هزار نفر بهره‌بردار در بخش کشاورزی فعالیت دارند.
 
قوسی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی بهره‌برداران سخت کوش و پر تلاشی داریم، گفت:  بهره‌برداران نقش خوبی در تشکیل صندوق‌ها دارند.
 
وی اظهار کرد: وابستگی 90 درصد درآمد روستائیان مربوط به کشاورزی است.
 
مدیرکل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی وسعت بیش از حد استان و وجود دشت‌های مستعد را از مزیت‌های استان برای بخش کشاورزی دانست و افزود: در سال جاری که به نام رونق تولید نام‌گذاری شده باید دست به دست هم داده و شاهد رونق تولید باشیم که مشکلات استغال، اقتصاد و معیشت برطرف شود.
 
قوسی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف هر چشم‌اندازی که ترسیم می‌شود نیاز به منابع مالی داریم، عنوان کرد: منابع مالی وجود دارد اما سهل الوصول نیست که تشکیل صندوق‌ها یکی از دلایل کمک مالی بوده و این صندوق‌ها توانسته تا‌کنون رضایت مردم را جلب کند.
 
وی اظهار کرد: درخواست می‌شود به افزایش سرمایه صندوق‌ها توجه شود، تفاهم نامه‌هایی که در سال‌های گذشته منعقد شده بررسی شود و از ظرفیت صندوق مادر تخصصی برای افزایش سرمایه صندوق‌ها نیز استفاده شود.
 
حامد نخعی مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی سال 1386 در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شده است.
 
وی افزود: از سال 1392 صندوق‌های شهرستانی زنان تشکیل شده است.
 
مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: این صندوق‌ها با سرمایه اولیه 13 میلیارد تومان کار خود را آغاز کرده و هم‌اکنون 33 میلیارد تومان سرمایه دارند.
 
نخعی با بیان اینکه این صندوق‌ها در سطح استان 5 هزار و 643 عضو حقیقی و 127 عضو حقوقی دارند، اظهار کرد: 16 هزار بهره‌بردار فعال در این صندوقها داریم.
 
وی خاطرنشان کرد: تا کنون 263 میلیارد تومان از صندوق‌های شهرستانی و 378 میلیارد تومان از طریق صندوق‌های استانی تسهیلات پرداخت شده است.
 
مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از سال 93 تا کنون این صندوق‌ها 66 فعالیت اثر بخش در حمایت از بخش کشاورزی داشته‌اند.
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب