آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89680
تاریخ انتشار : 1398/02/03 - 12:59
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی:
130صندوق بخش کشاورزی در کشور فعال است/ مشکل کارمزد صندوق‌ها حل می‌شود
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: در سطح کشور 130 صندوق با یک هزار و600 میلیارد تومان سرمایه داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید عبدالکریم رضوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی امروز در شورای سیاست‌گذاری صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان‌جنوبی،  اظهار کرد: صندوق‌های بخش کشاورزی موسسات غیر دولتی هستند.

 

وی با بیان اینکه در سطح کشور 130 صندوق بخش کشاورزی داریم، افزود: این صندوق‌ها در بخش‌های تخصصی ملی، زنان، شهرستانی، استانی و منابع طبیعی شکل گرفته است.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیان کرد: این صندوق‌ها به دلیل تنوع و گستردگی که داشتند آئین‌نامه حقوق و دستمزد آنها به مرور زمان باید یکسان می‌شد به این معنا که تابع یک نظامی قرار می‌گرفتند که همه بتوانند از آن استفاده کنند.

 

رضوی ادامه داد: حدود دو سال است که در شرکت مادر تخصصی روی این موضوع کار شده و در حال حاضر در حال طی کردن مراحل نهایی است و در دستور کار شرکت هئیت مدیره مادر برای بررسی است.

 

وی با اشاره به بحث دیگر در خصوص وسایل و امکانات رفاهی برای کارکنان صندوق‌ها، گفت: در این زمینه نیز تلاش شده که کارکنان صندوق‌ها مانند سایر ادارات بتوانند صاحب امکاناتی شوند و این آئین‌نامه نیز در حال بررسی است.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در خصوص افزایش سرمایه صندوق‌ها، بیان کرد: افزایش سرمایه صندوق‌ها از چند طریق صورت می‌گیرد که از جمله آن فروش اموال و امکانات مازاد جهاد کشاورزی است.

 

رضوی اظهار کرد: قانون‌گذار اجازه داده که جهاد کشاورزی اموال و امکانات خود را پس از طی مراحل قانونی بفروشد و پول را به خزانه واریز کرده و خزانه نیز پول هر استان را مجدد به استان برگشت دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت دومی که قانون برای افزایش سرمایه گذاشته استفاده از ماده 31 قانون است که قانون‌گذار به شورای برنامه ریزی اجازه داده است هر استان و شهرستان 5 درصد از سر جمع تمام منابع را برای افزایش سرمایه صندوق استفاده کند.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: منبع سوم افزایش سرمایه صندوق‌ها، امکانی است تحت عنوان حوادث که در این امکان پول‌هایی به مردم داده می‌شود که معمولا این پول‌ها خیلی به درد تولید نمی‌خورد و جایی که باید استفاده شود هزینه نمی‌شود.

 

رضوی با بیان اینکه این پول‌هایی که از این طریق داده می‌شود، به سرمایه پایدار مردم تبدیل شده، افزود: توصیه این است پول‌هایی که اثر بخش نیست یا یک‌بار اثر بخش است به سرمایه دائم برای مردم تبدیل شود.

 

وی تصریح کرد: چهارمین منبع برای افزایش سرمایه صندوق‌ها منابع ملی است که بر اساس روال سال‌های قبل قطعا امسال خراسان‌جنوبی نیز سهمی از منابع ملی خواهد داشت.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: خراسان‌جنوبی استانی است که بهترین عملکرد در مورد صندوق‌ها را داشته و از بُعد سرمایه نیز سرمایه‌ای که هم‌اکنون در خراسان‌جنوبی داریم به نسبت تولید، استان اول کشور است.

 

رضوی با اشاره به بحث مالیات صندوق‌ها، بیان کرد: در شرکت مادر تخصصی عنوان ما "صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است" و در مجلس نیز به دنبال حل مشکل‌ها هستیم. در خصوص بحث سود و کارمزد نیز در دستور کار مجلس است و موضوع در کمیسیون حل شده. طی هفته‌های آینده در صحن علنی مجلس نیز حل خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی برای منابع طبیعی اعتبار ندارد.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار کرد: در سطح کشور 130 صندوق با یک هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه داریم.

 

رضوی ادامه داد: همچنین 7 هزار و 500 تشکل تحت پوشش صندوق‌ها بوده و 101 هزار بهره‌بردار حقیقی تحت پوشش این صندوق‌ها هستند.

 

وی افزود: در سطح کشور 19صندوق زنان داریم و  در حال حاضر این تعداد صندوق 11.6 میلیارد تومان اعتبار دارد.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی با اشاره به تقویت صندوقها، گفت: صندوق‌ها نیاز به تقویت مالی و کار عمقی دارد.

 

رضوی ادامه داد: در زمینه تقویت مالی در سال جاری برنامه‌ای برای افزایش سرمایه صندوق‌ها داریم و در زمینه کار عمقی برای صندوق‌ها نیز با توجه به نوع صندوق، خدمات و مدت زمان راه‌اندازی صندوق‌ها ارائه خدمات متفاوت است.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.