آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89679
تاریخ انتشار : 1398/02/03 - 11:53
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تا افکار عمومی جای خودش را پیدا نکند و به یک اصلاح ریشه ای نرسد هرچه بیمارستان بسازند باز هم کم است، گفت: دایره بهداشت در جهان انسان، دایره ای بسیار وسیع است و همه نیز در آن مسئول هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار با ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در هر مکانی که فقدان سلامت وجود دارد باید دلایل آن را دریابیم، اظهار کرد: قتل ها، افسردگی ها، بیماری های روانی و ... همه ریشه در عدم سلامت انسان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه امروز سلامت بشر در معرض خطر قرار گرفته است، افزود: عدم رعایت درست تغذیه، اعصاب، مصرف مواد مخدر و... زمینه هایی هستند برای بیماری های مختلف، و بهداشت این موارد هنگامی قابل انجام است که انسان از نظر ایمانی و اخلاقی ساخته شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: مقصر پیشرفت بسیاری از میکروب ها خود ما انسان ها هستیم لذا باید هر فردی بهداشت را ابتدا در زندگی شخصی خود آغاز کند.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بهداشت بلاهای طبیعی نیز به اخلاق و ایمان برمی گردد، تصریح کرد: در خصوص همین سیل اخیر باید گفت که باران های الهی رحمت خدا بودند اما متأسفانه به خاطر عدم رعایت مسائل پیشگیرانه باعث گشت تا بسیاری از مردم در سیل گرفتار شوند.

 

وی با بیان اینکه مقدمات فساد فراهم می شود و پس از دیدن آثارش همه نوحه خوان می شوند، عنوان کرد: وقتی مهندس ساختمان تنها به فکر امضا دادن باشد و هیچگونه نظارتی صورت نگیرد، طبیعی است که یک ساختمان با اندک زلزله ای فرو می ریزد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: متأسفانه حرص و طمع، یک عده سرمایه دار لیبرال که دنیا را خورده اند، گرفته است و به کشورهای ضعیف حمله می کنند و مردم را قتل عام، کشورها را ویران و کودکان را آواره می کنند.

 

آیت الله عبادی ادامه داد: بشر باید از نظر اخلاقی و ایمانی به گونه ای تربیت شود که جلوی ستمگران، دزدان و اختلاس گران را بگیرد.

 

وی با بیان اینکه تا افکار عمومی جای خودش را پیدا نکند و به یک اصلاح ریشه ای نرسد هرچه بیمارستان بسازند باز هم کم است، مطرح کرد: دایره بهداشت در جهان انسان، دایره ای بسیار وسیع است و همه نیز در آن مسئول هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: به جای اینکه دارو بیشتر جنبه درمانی داشته باشد، جنبه تجاری به خود گرفته است، که در دیگر مسائل از جمله غذا و میوه نیز اینگونه است.

 

آیت الله عبادی در ادامه با اشاره به حرفه پزشکی نیز گفت: همواره باید از اخلاق پزشکان متعهد که به وظایف خود عمل می کنند قدردانی و تشکر کرد، اما نباید نگاهتان نسبت به آن دسته از پزشکانی که اخلاق و وظیفه اصلی خود را به فراموشی سپرده اند دور بماند.

 

وی با بیان اینکه باید در جهت سلامت افراد، طرح جامعی ارائه کنیم زیرا جزیره ای عمل کردن راه به جایی نمی برد، خاطر نشان کرد: آنچه به تعلیمات دانشگاه علوم پزشکی برمی گردد این است که در تربیت پزشک بیش از آنکه به تخصص بپردازد به تقویت ایمان افراد کمک کند زیرا ما به دنبال سلامت انسان هستیم تا سلامت تن انسان.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان گفت: امید است با توجه به مسئولیتی که در دست شما قرار دارد، بکوشید تا ایمان افراد سالم بماند، زیرا اگر ایمان خدشه دار شود همه چیز خدشه دار خواهد شد و امکان هر خیانتی وجود دارد.

 

 انتهای پیام/6نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.