سرویس: اخبار استان کد خبر: 89674 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

یادداشت/

تعلل استانداری در برگزاری جلسات مرتبط با «رونق تولید»/ برنامه خود را شفاف اعلام کنید

با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز سال ۹۸ که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده، تعلل استانداری در تشکیل جلسات مرتبط با اشتغال و تقویت بخش خصوصی، همچون کارگروه اشتغال و هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی و نیز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، جای سؤال است.

تعلل استانداری در برگزاری جلسات مرتبط با «رونق تولید»/ برنامه خود را شفاف اعلام کنید
یکی از لازمه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای تسهیل فرآیند آن، اعطای تسهیلات مناسب بانکی است تا با ایجاد پشتوانه کافی برای کارآفرین، مقوله فراهم آمدن بستر ایجاد شغل پایدار محقق گردد؛ به عبارتی ساده‌تر، برای بهبود وضعیت بخش خصوصی، پشتیبانی و حمایت عملی دولت نیاز است، حمایتی که اگر وجود نداشته باشد باعث، نابودی کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و سایر مراکز اقتصادی می‌شود که به تبع آن کارکنان این مراکز شغل خود را از دست داده و در نتیجه نرخ بیکاری جامعه افزایش می‌یابد.
 
متأسفانه آنچه در استان پرگوهر خراسان‌جنوبی، ناراحت‌کننده است، عدم وجود چنین ارتباطات مفیدی بین بخش خصوصی و نهادهای دولتی است.
 
خراسان‌جنوبی، به‌عنوان سومین استان پهناور کشور، معادن ارزشمند و گوهربار بسیاری را در دل خود جای داده و از سوی دیگر دارای محصولات خاص و استراتژیکی چون زرشک، عناب، زعفران و غیره است، علاوه بر موارد ذکرشده،  صنایع‌دستی بی‌نظیری همچون توبافی، قالیبافی و غیره، از دیرباز در این استان وجود داشته است، البته موارد بسیار دیگری در این باب وجود دارد که شاید نتوان همه آن‌ها را در این مطلب کوتاه ذکر کرد.
 
به‌رغم وجود چنین ظرفیت بالایی، میزان بیکاری در استان خراسان‌جنوبی دلیلی بر عدم استفاده درست از این ظرفیت‌ها است؛ مسئله‌ای که نیازمند حمایت همه‌جانبه استانداری از بخش‌های خصوصی موجود و همچنین اقدام برای ایجاد زیرساخت‌های لازم به جهت ایجاد کارگاه‌ها و کارخانجات، است.
 
با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز سال 98 که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده، تعلل استانداری در تشکیل جلسات مرتبط با اشتغال و تقویت بخش خصوصی، همچون کارگروه اشتغال و هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی و نیز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، جای سؤال است.
 
در هر صورت، امید است استاندار خراسان‌جنوبی و مسؤولین ذیربط در امر اشتغال، هرچه سریع‌تر برنامه خود برای «رونق تولید» در خراسان‌جنوبی را با توجه به ظرفیت‌ها و چشم‌اندازهای موجود در استان به سمع و نظر مردم برسانند.
 
سعید راستگو
 
انتهای پیام/4
منبع: فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب