سرویس: ورزشی کد خبر: 89671 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند:

۴۴۵ میلیون تومان تسهیلات در حوزه جوانان بیرجند پرداخت شد

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند گفت: سال گذشته ۴۴۵ میلیون تومان تسهیلات برای حمایت از طرح های جوانان بیرجند پرداخت شده است.

۴۴۵ میلیون تومان تسهیلات در حوزه جوانان بیرجند پرداخت شد

به گزارش خاورستان، شهرام بازیار دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند، 2 اردیبهشت در نشست هم اندیشی با جوانان منتخب شهرستان بیرجند اظهار کرد: مطالبات جوانان در قالب ستاد ساماندهی جوانان مطرح می شود و ما بازنگری در خصوص مطالباتشان انجام می دهیم و سپس کارهای لازم در این خصوص صورت می گیرد.

 
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند با بیان اینکه 202 هزار و 664 نفر از جمعیت خراسان جنوبی را جوانان تشکیل می دهند، ادامه داد: در بیرجند نیز 72 هزار و 115 نفر از جمعیت آن جوانان هستند که که حدود 79 درصد از جمعیت شهر بیرجند را شامل می شوند.
 
وی به خلاصه ای از اهم کارهای انجام شده ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند در سال 97 اشاره کرد و افزود: در راستای فعالیت های فرهنگی برنامه هایی از جمله محافل انس با قرآن، تجلیل از اخلاق مداران اداره ورزش برگزار کردیم و برای اوقات فراغت جوانان برنامه هایی از جمله ورزش، تقویت قرآن و عترت، ورزش، کتابخوانی و غیره در دستور کار داشتیم.
 
بازیار با توجه اینکه 15 سازمان مردم نهاد در بیرجند مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: در سال گذشته 445 میلیون تومان تسهیلات از صندوق های کارآفرینی امید به جوانان شهرستان بیرجند پرداخت کردیم و 62میلیون و 500 هزار تومان نیز برای حمایت از طرح های سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف پرداخت شده است.
 
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بیرجند با توجه به اینکه 90 درصد از دستگاه های اجرایی عضو این ستاد هستند، گفت: ما مطالبه گر نیازهای جوانان در حوزه های مختلف هستیم و در جلسات ستاد ساماندهی اگر خروجی وجود نداشت این مقدار تسهیلات برای حمایت از جوانان را پرداخت نمی کردیم.
 
وی با بیان اینکه 8 کمیته تخصصی ذیل ستاد ساماندهی داریم، افزود: این کمیته ها شامل کمیته اشتغال، ازدواج، آسیب های اجتماعی، فضای مجازی، مشارکت اجتماعی، هویت، اشتغال و پیگیری و اوقات فراغت است.
 
محمدرضا سمیعیان نماینده اداره ورزش و جوانان بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: اماکن ورزشی ادارت از محل سهم یک درصد ورزش ساخته شده اند اما متاسفانه در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار ندارد و این امکان باید در اختیار ورزشکاران قرار گیرد.
 
وی با تاکید بر اینکه سالن تخصصی والیبال در بیرجند وجود ندارد، گفت: بحث عدم حضور نیروی انتظامی و آمبولانس برای مسابقات مشکلی است که هر ساله داریم و اگر این نیروها نباشند مسابقات برگزار نمی شوند.
 
سمیعیان گلایه کرد: اتوبوس 500 میلیون تومانی اداره ورزش و جوانان چندین سال است که خاک می خورد و تقاضا داریم که مسئولان پیگیری کنند تا این اتوبوس در اختیار تیم های ورزشی قرار بگیرد و مشکل اساسی تیم های ورزشی بیرجند نداشتن وسیله ایاب ذهاب است.
 
کمبود فضای ورزشی بزرگترین مشکل معلولان ورزشکار استان است
 
عارف باباییان عضو جامعه معلولان و نماینده سازمان بهزیستی نیز در این جلسه بیان کرد: کمبود فضای ورزشی و نبود اسپانسر یکی از بزرگترین مشکلات ما معلولان در حوزه ورزش استان است و تقاضای کمک و پیگیری مسئولان در این زمینه داریم.
 
وی با اشاره به اینکه معلولان قادر نیستند که در زمین های چمن به خاک رسیده ورزش کنند، افزود: از مسئولین مربوطه درخواست داریم که زمین های ورزشگاه آزادی و یا 15 هزار نفری غدیر را در اختیار ورزشکاران معلول استان قرار دهند تا بتوانند برای مسابقات ورزشی در این ورزشگاه ها تمرین کنند.
 
عضو جامعه معلولان بیرجند با توجه به اینکه اشتغال یکی دیگر از مشکلات جامعه معلولان استان است، ادامه داد: ما در جامعه معلولان برای توسعه اشتغال از تسهیلات خوبی برخوردار هستیم اما متاسفانه برای تولید محصولات خود و استفاده از این تسهیلات با کمبود فضا مواجه شده ایم.
 
باباییان در پایان با بیان اینکه جامعه معلولان بیرجند در رشته های ورزشی بسیاری فعالیت دارند، ادامه داد: ورزشکاران معلول فعال در رشته های مختلف ورزشی به دلیل عدم حمایت نتوانسته اند توانایی خود را نشان بدهند و به مقام های کشوری و استانی دست یابند.
 
انتهای پیام/4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب