سرویس: سیاسی کد خبر: 89639 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰

امام جمعه موقت بیرجند:

ویرانگرتر از سیل خوزستان سیل تهاجم فرهنگی است

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه ویرانگرتر از سیل خوزستان و لرستان سیل فرهنگی فضای مجازی است که از آن طرف آب‌ها مدیریت می‌شود، گفت: جوانان ما در معرض سیل تهاجم فرهنگی هستند ما از دولت می‌خواهیم جلوی فضای مجازی افسار گسیخته و بی اخلاق مدیریت شده از سوی دشمنان را بگیرد وگرنه مردم از این قصور نخواهند گذشت.

ویرانگرتر از سیل خوزستان سیل تهاجم فرهنگی است

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: خودم و همه شما را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم.

وی با اشاره به آیه قرآن، افزود: حکمت خداوند اقتضا کرده که ایمان به خدا اجباری نباشد و تا زمانی که قیامت برپا نشده و حتی در دوران ظهور امام زمان (عج) اجبار به ایمان به خدا نخواهد بود.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه منشأ فساد یک جامعه فرهنگ آن جامعه است تصریح کرد: زمانی که عموم مردم و مسئولان روحیات و اخلاق خود را و سپس رفتار و فرهنگ خود را درست کنند سرنوشت آن مردم تغییر خواهد کرد.

 

مختاری با بیان اینکه نباید از جمهوری اسلامی انتظار معجزه داشته باشیم و بگوییم اگر در رأس جامعه‌ای ولی فقیه باشد همه چیز باید درست باشد، گفت: اگر روحیات و رفتار ما درست باشد و مسئولان نیز درست عمل کنند جامعه درستی خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: اگر نظام توحیدی ناب را در درون خود و سپس یک موج عدالت در کشور توسعه دهیم آنگاه زمینه برای ظهور امام زمان(عج) مهیا می‌شود تا ایمان و عدالت را در سطح جهان گسترش دهد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه انقلاب 57 آغاز یک انتظار فعال سازنده در مسیر هموار کردن زمینه های ظهور حضرت حجت (عج) بود، بیان کرد: استکبار جهانی احساس خطر کرده است و می‌خواهد به مردم القا کند که همه باید زیر چتر مستکبران باشند و راهی برای صلح و عدالت وجود ندارد چرا که می‌داند کانون صلح جهانی برای دنیا خواهد بود.

 

مختاری مطرح کرد: ملت ایران نشان داده است که استکبار جهانی قدرت پوشالی بیش ندارد و هر جا بحث اراده های مردم به میان آمده استکبار شکست خورده است.

 

وی با بیان اینکه ملت‌ها باید مؤمن و قوی باشند و کانون صلح و عدالت را تقویت و زمینه‌های انفجار جهانی را ایجاد کنند، افزود: در این مسیر تکیه اصلی به جوانان مؤمن است بایستی پایه‌های اصلی این حرکت را به عهده بگیرند و عدالت خواهانه و خدمتگذارانه در سایه ولایت حرکت کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در آستانه نیمه شعبان و میلاد امام زمان قرار داریم، تصریح کرد: غیبت طولانی امام زمان(عج) از نظر عقلی و علمی امری است که کاملا ممکن است بهترین دلیل علاوه بر مطالب علمی دانشمندان، وقوع عمرهای طولانی در تاریخ بشریت است.

 

مختاری ادامه داد: بیش از شش هزار روایت و منابع مختلف شیعه و سنی از محکمات و مسلمات این امر است که در اهل سنت نیز علمایی هستند که اعتقاد به ولادت امام دارند.

 

وی با بیان اینکه در زمان غیبت حضرت مهدی موعود دو وظیفه ایجابی و سلبی بر عهده داریم، گفت: یک انتظار سازنده، فعالانه مثبت و آرمانگرایانه زمینه ساز ظهور است و باید خود را برای ایجاد زمینه مناسب برای ظهورش را آماده کنیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: باید مراقب باشیم که به دام شیاطین نیفتیم با توجه به اینکه تفکر مهدویت جایگاه خود را در اسلام پیدا کرده است دشمنان نمی‌توانند این تفکر را ببینند لذا با ایجاد فتنه و فساد در جهت انحراف در مهدویت هستند.

 

مختاری تصریح کرد: ممکن است بعضی نسخه تقلبی حضرت مهدی (عج) را به دست مردم بدهند بایستی مراقب باشیم و اگر با همچنین افرادی برخورد کردیم آن‌ها را به علمای دین معرفی کنیم تا علم و بصیرت پیدا کنند و اگر مباحثه و مناظره با آن‌ها فایده‌ای ندارد به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اطلاع دهیم.

 

وی با بیان اینکه در منطقه خراسان به خصوص خراسان جنوبی ایام مانده به نیمه شعبان را به عنوان ایام برات، یادی از اموات و خیرات و نذورات می‌کنند، متذکر شد: این سنت دیرینه ای است که سعادت را برای خود و اموات ایجاد می‌کنند؛ این کار از نظر شرعی و عقلی کار پسندیده ای است چرا که با رفتن به سر مزار شهدا خود نیز عبرت می‌گیریم.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: باید به این نکته توجه داشت که از مسیر اصلی منحرف نشویم و این خیرات به دست نیازمندان واقعی برسد ممکن است عده‌ای سوء استفاده کنند و یا اسراف و بهداشت رعایت نشود و در این شرایط سخت اقتصادی به اقتصاد خانواده ها فشار وارد و با گناه نیز همراه شود و دست فقرای اصلی از این خیرات بی بهره بماند.

 

مختاری ادامه داد: در جریان سیل اخیر در بعضی از شهرهای کشور عده‌ای نه تنها بی خانمان شدند بلکه لوازم اولیه خود را نیز از دست دادند بایستی مدیریت کنیم و بخشی از خیرات خود را جهت کمک به سل زدکان در نظر بگیریم تا کمی از آلام و مشکلات آنها حل شود.

 

وی بیان کرد: بعد از دو دهه خشکسالی هر چند باران و سیل به برخی از شهرها صدمه وارد کرد اما باید به برکات مادی این سیل‌ها برای کشور نیز توجه کنیم، آب به یک مسأله امنیتی تبدیل و خشکسالی به صورت غیرمستقیم به اقتصاد کشور آسیب زده بود امبدواریم با این بارندگی‌ها اوضاع بهتر شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بلایای طبیعی مانند پنیسیلین قوی است که چرک غفلت را می‌خشکاند، عنوان کرد: برکات معنوی این سیل ها و بلایای طبیعی این است که از خواب غفلت بیدار شویم و بدانیم دنیا جای ماندن و دلبستن نیست.

 

 

مختاری گفت: بلایای طبیعی و همه حوادث زندگی بر اساس آموزه‌های قرآنی یک امتحان است مواظب باشیم از این امتحانات الهی سزبلند بیرون بیاییم.

 

وی افزود: اکنون یک امتحان اقتصادی برای دولت و ملت ما پیش آمده است متأسفانه دولت با بی تدبیری نتوانست برای قشر مستضعف کاری کند.

 

 

امام جمعه موقت بیرجند خاطر نشان کرد: الحمدلله در امتحان سیل هم دولت و هم مردم سرفراز هستند از این به بعد نیز باید ملت و دولت دست به دست هم دهند و از بعضی تجملات خودداری و از هزینه های جاری بپرهیزند و دولت انضباط مالی در دستور کار خود قرار دهد

 

مختاری با بیان اینکه ویرانگرتر از سیل خوزستان و لرستان سیل فرهنگی فضای مجازی است که از آن طرف آب‌ها مدیریت می‌شود، ادامه داد: جوانان ما در معرض سیل تهاجم فرهنگی هستند ما از دولت می‌خواهیم جلوی فضای مجازی افسار گسیخته و بی اخلاق مدیریت شده از سوی دشمنان را بگیرد وگرنه مردم از این قصور نخواهند گذشت.

 

انتهای پیام/ 135

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب