سرویس: اخبار استان کد خبر: 89593 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی:

به 1514 نفر درگیر سیل در خراسان‌جنوبی امدادرسانی شد/ اعزام 385 امدادگر

مدیرعامل جمیعت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: به دنبال بارندگی‌های اخیر در خراسان‌جنوبی، یک هزار و 514 نفر درگیر سیل امدادرسانی شدند.

به 1514 نفر درگیر سیل در خراسان‌جنوبی امدادرسانی شد/ اعزام 385 امدادگر

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اکثر شهرستان‌ها استان طی بارندگی‌های 48 ساعت گذشته دچار سیل و آبگرفتگی شدند که بیشترین حوادث از تپه طاق طبس و درح در شهرستان سربیشه گزارش شده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان‌های نهبندان، زیرکوه و خوسف بارندگی‌های شدید و سیل و آبگرفتگی را در پی داشت، افزود: از عصر یکشنبه که سیل شروع شده به خصوص در شهرستان درمیان، سربیشه و طبس  بیشترین امدادرسانی‌ها انجام شده و تاکنون یک هزار و 514 نفر  امدادرسانی شده که بخشی رها سازی و نجات سیل بوده و در مجموع 43 نفر درگیر سیلاب در استان نجات داده شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: یک هزار و 358 نفر در مکان‌های امن و چادرهای امدادی هلال احمر اسکان داده شدند.
 
 
شهریاری اظهار کرد: تاکنون 243 تخته چادر، 594 بسته مواد غذایی 72 ساعته، 50 بسته غذایی 24 ساعته، یک  هزار پتو، 265 تخته موکت، 304 کیلو نایلون و 400 قوطی کنسروجات بین سیل زدگان توزیع شده است.
 
 
وی از اعزام 136 دستگاه خودرو امدادی به محل حوادث خبر داد و گفت: عملیات امدادی در استان همچنان  ادامه دارد و امدادرسانی به روستاهای درگیر سیل مخصوصا تپه طاق طبس و بخش دستگردان طبس و زیرکوه، سربیشه، درمیان و نهبندان در حال انجام است.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گرفتار شدن تعداد زیای از مردم در سربیشه و درح را از مهمترین ماموریت‌های هلال برشمرد و گفت: این افراد در محاصره سیل قرار گرفته بودند و نیروهای امدادی  نیز پشت سیل مانده بودند که مجبور شدیم خودرو امدادی یونیماک به منطقه اعزام کنیم که با این خودرو امدادگران با ورود به سیل 23 نفر را در دل شب از مرگ حتمی نجات داده به منطقه امن انتقال دادند.
 
 
شهریاری افزود: واژگونی یک اتوبوس از مقصد کاشمر به یزد در داخل سیل از دیگر حوادث مهمی بود که 3 تیم امدادی از امدادگران هلال احمر به محل تپه طاق محل حادثه اعزام شدند و طی پنج ساعت با کمک نیروهای شهرداری توانستند تمام سرنشینان اتوبوس را از مرگ حتمی نجات داده به منطقه امن منتقل کنند.
 
 
وی با بیان اینکه عبور از رودخانه در هنگام سیل برای خود امدادگران مشکل آفرین است، گفت: اما امدادگران با روحیه ایثارگری تمام حوادث را  به خوبی امدادرسانی کردند.
 
 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: در مجموع 62 مورد حادثه شامل 6 مورد جاده‌ای، 53 مورد سیل و آبگرفتگی، سه مورد شهری گزارش شده و کل حادثه دیدگان استان یک هزار و 514 نفر که 10 نفر جاده‌ای، 4نفر شهری، یک هزار و 500 نفر درگیر سیل و آبگرفتگی شدند و در مجموع 43 نفر نجات داده شدند.
 
 
شهریاری عنوان کرد: یک هزار و 358 نفر به دنبال سیل در استان اسکان داده شدند و 385 نفر در 108 تیم به محل حوادث اعزام شدند.
 
 
انتهای پیام/127

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب