آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89558
تاریخ انتشار : 1398/01/25 - 14:18
فرماندار بیرجند گفت: تیم کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی شهر بیرجند در آبان ماه سال 95 تشکیل شد که با همکاری و مساعدت های همه دستگاه های مربوطه توانسته است نتایج بسیار قابل توجهی را کسب کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهندس ناصری فرماندار بیرجند در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: یکی از دستورات و منویات مقام معظم رهبری که سال های گذشته بر آن بسیار تأکید داشته اند و قوای سه گانه را مکلف کردند تا اقدامات جهادی در رابطه با آن صورت دهند، مسائل و آسیب های اجتماعی بوده است.
 
وی افزود: تیم کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی شهر بیرجند در آبان ماه سال 95 تشکیل شد که با همکاری و مساعدت های همه دستگاه های مربوطه از جمله دستگاه قضایی و دادستان مرکز استان، نیروی انتظامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی، شورای هماهنگی با مواد مخدر استان، شهرداری و... توانسته است نتایج بسیار قابل توجهی را کسب کند.
 
فرماندار بیرجند خاطر نشان کرد: هدف از تشکیل این تیم، ورود مداخلانه و فوری در خانواه های پر آسیب سطح شهر بیرجند بود زیرا مرتبا گزارشات متعددی در خصوص مباحث متعدد آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و مواد مخدر، خرید و فروش مواد مخدر، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، آسیب های اخلاقی و... به ما ارائه می شد.
 
ناصری خاطر نشان کرد: با توجه به این گزارشات لازم بود تا گروهی به صورت میدانی برای اینگونه خانواده ها کار ویژه ای انجام دهد و طی این مدت 2 سال نیز اعضای تیم توانستند با بازدیدهای میدانی خود در جهت شناسایی افراد اقدامات قابل توجهی را انجام دهند.
 
وی تصریح کرد: اقدامات لازم در جهت بازدید، کنترل، معرفی، پیگیری روند درمان و پیگیری امور اداری مربوط به خانواده های آسیب دیده توسط اعضای تیم کنترل، صورت گرفته است و تلاش خواهیم کرد تا با جدیت نیز ادامه پیدا کند.
 
فرماندار بیرجند عنوان کرد: امیدواریم هم با برنامه ریزی هایی که صورت می گیرد و هم حمایت هایی که از طرف دستگاه ها انجام می شود بتوانیم در این کار انسانی که وظیفه ما نیز محسوب می شود توفیقات بیشتری را کسب کنیم.
 
ناصری در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم از ارشادات شما در جهت ادامه دادن به این اقدام استفاده کنیم، گفت: با توجه به اهمیت موضوع خواهشمندیم در جلسات موجود از ظرفیت جامعه روحانیت و ائمه محترم جماعات استفاده کنید تا مردم را برای تشویق به کمک در جهت آسیب ها و همکاری با تیم کنترل آسیب های اجتماعی ترغیب کنند.
 
انتهای پیام/6نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.