آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89405
تاریخ انتشار : 1398/01/17 - 14:20
پرونده پنجمین مسابقات شطرنج جام خاوران به میزبانی خراسان جنوبی بسته شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پنجمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور «جام خاوران» با حضور۲۰۳ شطرنج ‌باز از 19 استان کشور در سه جدول استاندارد (ریتد)، بلیتس (برق‌آسا) و تیمی سیامی به میزبانی بیرجند در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

 

مسابقات بلیتس«جام خاوران» با شرکت ۱۳۵ بازیکن در ۱۱ دور به روش سوئیسی برگزار شد که در بخش آزاد رقابت‌ها نیما حسین‌زاده از تبریز با ۹.۵ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد، مهرداد صداقتی به نایب‌قهرمانی رسید و محمدمیران خادمی مقام سوم رقابت‌ها را به دست آورد.

 

در بخش بانوان جدول بلیتس رده سنی آزاد این رویداد ورزش ملی آنوشا مهدیان با ۸ امتیاز در جایگاه نخست مسابقات قرار گرفت، ستاره بسط‌رسول دوم شد و میترا اصغرزاده نیز مقام سوم را از آن خود کرد.

 

در مسابقات رده ۸ تا ۲۰ سال بلییتس شطرنج قهرمانی «جام خاوران» کشور محمدحسین کیانی، مهراد اوجاقی، مرتضی ملکی حائز رتبه نخست شدند و در بخش بانوان نیز هلیا کامران‌نیا، مهتاب وطنی‌مقدم، فاطمه رحیمی‌مهنه و ملیکا کیانفرد به مقام‌های نخست رسیدند.

 

مسابقات قهرمانی شطرنج جدول سیامی «جام خاوران» کشور، ۴۶ تیم در ۸ دور به روش سوئیسی به رقابت پرداختند که در بخش آزاد رقابت‌ها تیم نیما حسین‌زاده و میثم خطیبی در سکوی نخست قرار گرفتند، تیم خراسان‌جنوبی با ترکیب مجتبی قلاسی‌مود و سید ابوالفضل حسینی نایب‌قهرمان شدند، تیم شاهرود با ترکیب خراسانیان و ملکی به مقام سوم دست یافتند.

 

از خراسان‌جنوبی مهرنوش آرمند و علی موسوی، امین رضاپور و امیرحسین عبدالله‌آبادی در بخش نوجوان، علیرضا اباذری و امیرحسین چدانی از قاین در بخش نوجوانان پسر و اساتید فیده نیز میترا اصغرزاده و آنوشا مهدیان در بخش بانوان و تیم حسین پردل و محمود حیدری در بخش نوجوانان حائز رتبه‌های برتر شدند.

 

در مراسم اختتامیه مسابقات قهرمانی شطرنج آزاد «جام خاوران» کشور نفرات برتر با اهدای حکم، مدال قهرمانی و جوایز نقدی تجلیل شدند.

 

جشنواره بازی های بومی محلی در روستای شهرستانک برگزار شد

در چهاردهمین روز از نوروز باستانی جشنواره بازی های بومی محلی در روستای شهرستانک شهرستان خوسف به همت هیات های بومی محلی و همگانی شهرستان خوسف و دهیاری روستا برگزار شد .

 

این جشنواره در رشته های چوب کشی و طناب کشی و ورزش صبحگاهی برگزار شد.

 

همزمانی این جشنواره با روز مبعث پیامبر اکرم (ص) باعث ایجاد فضای معنوی خاصی در برنامه شد که با حضور حجت الاسلام سلم آبادی مدیحه سرایی در وصف پیامبر انجام شد.

 

از برنامه های جانبی این جشنواره به اجرای موسیقی محلی نیز می‌توان اشاره کرد.

 

انتهای پیام/133

 نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.