سرویس: اخبار استان کد خبر: 89327 ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱

انتقاد نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از بهره های بانکی/ نباید کارهایی که علاج دارد بر روی زمین بماند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: رخی افراد از بانک ها شاکی هستند به این صورت که ابتدا بانک به افرادی که قصد کار تولیدی دارند روی خوش نشان داده و به وی جرأت می دهند، اما هنگامی که دستگاهی با فرد تولید کننده همکاری نمی کند و کارها قفل می شود، قبل از رسیدن به سود و رونق، بهره های بانکی وی را در بحران فرو می برند.

 انتقاد نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از بهره های بانکی/ نباید کارهایی که علاج دارد بر روی زمین بماند

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند صبح امروز در دیدار نوروزی با فرماندار بیرجند اظهار کرد: گذر عمر هیچگاه متوقف نمی شود، لذا اگر انسان بتواند در انجام وظیفه خوب عمل کند از عمرش بهره خواهد برد در غیر این صورت اگر کوتاهی کند بعدها حسرت فرصت های از دست رفته را خواهد خورد حال چه می خواهد در چارچوب کارهای قانونی باشد و چه در راستای خدمت رسانی به مردم در وقت های آزاد.

 

وی افزود: به خاطر اهمیتی که در مسئله جنگ اقتصادی وجود دارد، سال هاست که مقام معظم رهبری بر روی همین موضوع تأکید کرده اند، لذا اقداماتی شده اما اقدامات شایسته  و قاطعی که بتواند دشمن را مایوس کند، کمتر صورت پذیرفته است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئله اول ما فرهنگ است زیرا همه ی امور ناشی از فرهنگ می باشد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید همگان جهادگونه عمل کنند.

 

آیت‌الله عبادی تصریح کرد: اگر مدیدیت‌ها درست شود با غنا، معادن، دریا و خشکی، جایگاه و شرایط خاص بین المللی و همچنین مردم خوب و مستعدی که داریم، می توانیم در سخت ترین شرایط تحریم خودمان را اداره کنیم، لذا آنچه مهم است مدیریت شایسته است‌.

 

وی با اشاره به شعار سال ادامه داد: رونق تولید نیازمند مقدماتی است که ضرورت دارد، لذا نباید در مقدمات قبل از تولید لنگ بزنیم بلکه باید باید برای رونق تولید، شرایط تولید را هموار کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید نظارت ها در تولید، توزیع و باقی جهات قوی باشد، گفت: طبق خبرهایی که می رسد، برخی افراد از بانک ها شاکی هستند به این صورت که ابتدا بانک به افرادی که قصد کار تولیدی دارند روی خوش نشان داده و به وی جرأت می دهند، اما هنگامی که دستگاهی با فرد تولید کننده همکاری نمی کند و کارها قفل می شود، قبل از رسیدن به سود و رونق، بهره های بانکی وی را در بحران فرو می برند، لذا بسیاری از افراد از این برخورد بانک ها ناراحت هستند، بنابراین می طلبد که بر روی این موضوعات نظارت کافی صورت گیرد.

 

آیت‌الله عبادی مطرح کرد: با افرادی که قصد تولید و رونق دادن به تولید ملی را دارند باید به گونه ای برخورد شود که پشیمان نگردند.

 

وی ادامه داد: در کنار این موارد نیز، افرادی هستند که وام برای تولید گرفته اما از کارخانه خبری نیست و پول را در کار دیگری به مصرف رسانده اند، لذا اگر این چنین موارد واقعیت دارد باید جلویش گرفته شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: طبق گزارشات رسیده بسیاری از کارخانه ها تعطیل شده اند، بنابراین باید بررسی گردد که چرا تعطیل گشته اند و اگر امکان دارد کمکش کنند تا مجددا راه اندازی شود.

 

آیت‌الله عبادی ابراز داشت: باید در تولیدات کشاورزی، صنعتی و دامداری، فردی که زحمت می کشد بهره اش را ببرد، زیرا گاها مشاهده می کنیم افرادی با زحمت فراوان محصولاتی را به ثمر می رسانند اما به دلیل عدم پشتیبانی در بازاریابی و صادرات، به ناچار محصولاتشان را با قیمت پایین به فروش می رسانند و سودش را دلال ها و سوء استفاده کننده ها می برند.

 

وی تأکید کرد: رونق تولید لوازمی دارد که باید در کنار عدالت، رعایت گردد زیرا فرد تولید کننده زمانی دلگرم خواهد بود که بداند، بهره آنچه تولید می کند را خودش خواهد برد، لذا باید طرح و برنامه ای تنظیم شود تا به تولید کننده تضمین کافی را بدهد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت بازار و اینکه چرا باید یک محصول چندین دست بگردد تا به مصرف کننده برسد، عنوان کرد: باید در بازارهایی که تشکیل می شود، بخشی از مکان ها را در اختیار تولید کنندگان قرار داد تا بدون واسطه محصولاتشان را به فروش برسانند، زیرا اگر کشاورز به صورت مستقیم وارد بازار شود دست دلال ها قطع خواهد شد.

 

آیت‌الله عبادی گفت: بسیاری از کارها را می توان انجام داد اما نیاز به ابتکار و نوآوری دارد تا این بی عدالتی در عرضه، تولید و توزیع کاهش پیدا کند و از بین برود.

 

وی با بیان اینکه باید مسئولین با یکدیگر تشکیل جلسه دهند و از تجربیات سال های گذشته بهره ببرند، افزود: متأسفانه یک عده با تبلیغات روانی بازار را به هم می ریزند و سود می برند و این نتیجه عدم وجود نظارت می باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: رونق تولید در کنار عدالت، باعث رضایت مردم می گردد و از طرفی دست سوء استفاده کننده ها را قطع خواهد کرد.

 

آیت‌الله عبادی در پایان گفت: نباید کارهایی که علاج دارد بر روی زمین بماند، لذا باید با مردم صادقانه صحبت کرد تا بتوان آن ها را در برخی موارد قانع کرد.

 

انتهای پیام/6

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب