آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89281
تاریخ انتشار : 1398/01/09 - 13:59
امام جمعه موقت بیرجند گفت: استقلال آزادی جمهوری اسلامی نسخه شفا بخشی بود که مردم برای نظام خود برگزیدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های امروز نماز جمعه بیرجند، اظهار کرد: هفته آینده مناسبت های زیادی دارد.

 

وی افزود: ۱۱ فروردین روز فتح خیبر توسط امیرالمومنین است که این یکی از معجزات امام علی (ع) است. ۱۲ فروردین شهادت امام موسی کاظم (ع) است. امام کاظم (ع) در شرایطی زندگی کرد که اوج حاکمیت بنی عباس بود.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ۱۳ فروردین روز وفات ابوطالب پدر امام علی (ع) و همچنین روز جهانی کودک است. در روایات نیز تاکید فراوانی به کودکان و توجه به آنان شده است.

 

عبادی عنوان کرد: به کودک نباید در دوران کودکی توهین شود و مورد تحقیر قرار گیرد که اگر اینگونه باشد فرزند دچار استرس شده و در بزرگسالی برایش مشکل ساز خواهد شد و باید پدر و مادر پاسخگو باشد.

 

وی اظهار کرد: شخصیت آینده فرزندان در دوران کودکی شکل میگیرد که بسیاری از پدر و مادر به آن بی توجه اند.برای کودکان با اسباب بازی های رنگارنگ و گران ایجاد شور و نشاط نمیشود.بهترین نشاط و سرگرمی برای کودک پدر و مادر اند. اگر پدر و مادر در دوران کودکی برای فرزندش وقت بگذارد و با او بازی کند باهوش می‌شود.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مناسبت دیگر هفته آینده ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است. جمهوریت نظام ما نشان از مردمی بودن و بیان کننده شکل حکومت و اسلامیت و نشان دهنده محتوای حکومت است.

 

عبادی بیان کرد: استقلال آزادی جمهوری اسلامی نسخه شفا بخشی بود که مردم برای نظام خود برگزیدند.

 

وی افزود: اگر کاستی هایی وجود دارد به دلیل عمل نکردن به نسخه است، نه اصل آن چراکه اصل نسخه درست است.اگر مردم، مسئول و کارگزاری به نسخه عمل نکرد گلایه از اصل نسخه نیست.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: روز جمهوری اسلامی عید بزرگی است که باید قدر آن را دانست.

 

عبادی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۳ فروردین روز طبیعت است و باید فرهنگ احترام به طبیعت را در این روز حفظ کرد و برای حفظ طبیعت باید امر به معروف و نهی از منکر کرد.

 

وی اظهار کرد: ۱۴ فروردین نیز روز عید مبعث است و پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم برای مکارم اخلاق بین مردم مبعوث شد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اخلاق نیکو، عنوان کرد: اگر کسانی کدورتی دارند در سال جدید با هم آشتی کننده چراکه پیامبر رحمت (ص) برای مکارم اخلاق بین مردم مبعوث شد.

 

وی با اشاره به اینکه از لحاظ عدالت اجتماعی بین طبقات جامعه کاستی است، گفت: مدتها شده که اقداماتی برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهرانجام شده اما هنوز عملیات اجرایی آغاز نشده که در این خصوص از تامین اجتماعی استان و کشور گلایه دارم.

 

عبادی تصریح کرد: اگر تا ماه های آینده کار اجرایی ساخت درمانگاه آغاز نشود مردم نیز گلایه‌مند بوده ومن گلایه خود و مردم را منتقل خواهم کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند به سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه در آخر سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این سفر اعتبارات فوق العاده ای در نظر گرفته شد که حدود ۵۶۰ میلیارد تومان برای راه و راه آهن، ساخت ۱۰ هزار مسکن برای محرومان طی یکسال و اعتباراتی برای آب، کشاورزی، احیای قنوات،آموزش و پرورش و اشتغال در نظر گرفته شد که همه طی دو سال در زمینه های ذکر شده شاهد اقدامات خوبی باشیم. وی گفت: اما آقای نوبخت عمل به وعده ها مهم است و مردم و مسئولان استان نیز روند کار را رصد خواهند کرد.

 

عبادی اظهار کرد: نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد کار ترامپ برای به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان برای رژیم صهیونیستی است. اصلا ترامپ چکاره است که از سرزمین کشوری برای کشور دیگری تصمیم بگیرد؟ از این تاسف بار تر موضع گیری سیاسی کشورهای عربی در این خصوص است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به قتل خاشقچی، بیان کرد: عربستان بدبخت فقط زورش به یک خبرنگار می‌رسد و فکر می‌کند آمریکا به او رحم خواهد کرد در صورتی که اینگونه نیست.

 

وی افزود: ذات آمریکا غده سرطانی است و کشورهای عربستانی باید بدانند راه نجات آنها سرسپردگی به آمریکا نیست بلکه مقاومت است همان راهی که کشور ایران انتخاب کرد.

 

سخت است اما عاقبت دارد. امام جمعه بیرجند با اشاره به شعار سال رونق تولید اظهار کرد: رونق تولید در داخل کشور یعنی اشتغالزایی ، ارزش پول ملی و به هر میزانی که تولید بالاتر باشد قدرت تولید ملی نیز بیشتر خواهد بود.

 

عبادی گفت: "رونق تولید" نیازمند ایجاد شرایط مناسب است و یکی از این شرایط حذف و کاهش بروکراسی اداری است لذا در این زمینه نیاز به اصلاح برخی ساختارها، قوانین و اساس نامه‌ها و دستور العمل‌ها هستیم.

 

وی عنوان کرد: در خصوص برخی قوانین مجلس شورای اسلامی تصویب کرد هر کدام از قوانین که لازم است برداشته یا اصلاح شود این اصلاح صورت بگیرد اما دستگاه ها تاکنون هیچ اقدامی انجام ندادند.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در این زمینه نیاز است دستگاه های دولتی و حاکمیتی نسبت به تشکیل اتاق های فکر اقدام و تا بتوانیم برخی بروکراسی های اداری و احیانا قوانین مزاحم را مرتفع کنیم.

 

عبادی بیان کرد: متاسفانه با گلایه فضای کسب و کار مناسب در کشور کم است و وظایف دستگاه ها و دولت زیاد است و بخشی نیز به مردم و خرید کالای ایرانی بر می‌گردد.

 

وی تاکید کرد: مردم تا حد امکان از کالای داخلی استفاده کنند و خرید یک کالای ایرانی یعنی افزایش قدرت تولید ملی و اشتغالزایی، خرید کالای خارجی علاوه بر اینکه بر تولید آسیب وارد می کند بلکه سبب کاهش قیمت ریال در مقابل دلار و یورو می‌شود.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.