آب و هوا تازه های سایت


کد مطلب: 89237
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 18:38
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه از ثبت اولین وقف خراسان‌جنوبی در شهرستان سربیشه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،

علی امینی‌نسب رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از ثبت اولین وقف سال 98 در خراسان‌جنوبی همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری خبرداد و اظهار کرد: واقف نیک اندیش مریم مودی ساکن زاهدان یک قطعه زمینی مسکونی به مساحت 400 متر مربع واقع در روستای کلاته بازدید از توابع این شهرستان را وقف کرد.

وی ارزش ریالی این ملک را 250 میلیون ریال اعلام و افزود: این موقوفه به نیت احداث حسینیه شاهزاده علی اصغر(ع) وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه بیان کرد: شهرستان سربیشه از چند سال گذشته تاکنون و به جهت تبلیغات مؤثر در ایام تبلیغی مانند عید نوروز و اجرای طرح‌هایی مانند آرامش بهاری، بصیرت عاشورایی، سوگواره یاس نبوی توانسته عملکرد قابل توجهی در ثبت وقف‌های جدید داشته باشد.

امینی‌نسب با اشاره به وقف‌های ثبت شده در سال گذشته، تبیین کرد: سال گذشته 24 فقره وقف در این شهرستان با توجه به نیت‌های روز جامعه مانند دارو درمان، کمک به بیماران صعب‌العلاج، کمک به مسکن محرومان، ترویج فعالیت‌های قرآنی و غیره به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه هرساله در راستای رفع مشکلات و نیازها ادارات اوقاف با اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی واز طریق مبلغین بومی و اعزامی در بقاع متبرکه اقدام به تبلیغ وترویج فرهنگ وقف می‌ کنند، افزود: امید است در سال جاری هم بتوانیم در راستای ایجاد وقف‌های جدید با کارکردهای مختلف گام‌های مؤثری برداریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سربیشه همچنین به اجرای طرح آرامش بهاری اوقاف اشاره کرد و افزود: استقبال مردم و مسافران از طرح آرامش بهاری بسیار خوب بوده و زائران اماکن متبرکه در کنار استفاده از خدمات فرهنگی و رفاهی می‌توانند مسائل ومشکلات خود را با روحانیون مستقر در این غرفه‌ها مطرح کنند.

امینی‌نسب از خیرین و واقفین خواست در صورت تمایل به سنت حسنه وقف، اموال خود را با نیت‌های روز جامعه از قبیل دارو و درمان، بیماران، مسکن محرومین، آموزش، کمک دانش آموزان بی بضاعت، علم و فناوری و فضای مجازی وقف کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.