آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89236
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 17:20
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه:
بیش از 19 هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کردند
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت:مجموع اقامت مسافران نوروزی تا به امروز در شهرستان بشرویه 19 هزار و 468 نفر بوده است.

به گزارش خاورستان، شاهرخ عباس پور اسفدن رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات گفت: شهرستان قاینات در 5 نقطه شهری قاین، آرین شهر، اسفدن، نیمبلوک و شهر خضری دشت بیاض ستاد استقبال از مسافرین ،زائرین  و گردشگران بر پا نموده که در این اماکن نمازخانه، سرویس بهداشتی، واحدهای پذیرایی و بازارچه های صنایع دستی و سوغات محلی ایجاد شده است.

 

وی افزود: 40 بازارچه محصولات صنایع دستی شامل جاجیم، حوله بافی، سفال و سرامیک، سفره آردی، پلاس و نگارگری ایجاد شده که مورد استقبال  مسافرین قرار گرفته و در برخی از غرفه ها هنرهای سنتی و صنایع دستی به صورت ورکشاپ یا کار زنده ارائه می شود که برای گردشگران بسیار جاذب و در خرید این محصولات اثر گذار است.
 
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات بیان کرد: در این راستا در شهر اسفدن و در روستای بیهود نمایشگاه صنایع دستی ایجاد که با استقبال مردم و مسافرین روبرو شده است.
 
بیش از 19 هزار نفر از جاذبه های گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کردند
سید امیر سلیمانی رباطی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: مجموع اقامت مسافران نوروزی تا به امروز در شهرستان بشرویه 19 هزار و 468 نفر بوده است.
 
 
وی اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته حدود 16 هزار و 998 نفر اقامت داشته ایم که خوشبختانه در سال جاری با رشد 15 تا 20 درصدی مواجه بوده ایم.
 
 
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه با بیان اینکه از 28 اسفندماه سال گذشته تا به امروز بیش از 11 هزار و 970 نفر از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کرده اند، افزود: بیشترین بازدید ها مربوط به بافت تاریخی بشرویه شامل خانه مستوفی، موزه و بازارچه صنایع دستی بوده است.
 
 
سلیمانی عنوان کرد: بازدید از کویر بشرویه نیز نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است.
 
 
وی  با اشاره به اینکه از مجموع اقامت شهرستان تعداد 648 نفر و پنج درصد مجموع اقامت مربوط به اقامتگاه های بوم گردی بوده است، گفت: با توجه به اینکه امسال اولین سال تجربه اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان بشرویه بوده است لذا رشد خوبی در این خصوص داشته ایم و پیش بینی می شود تعداد اقامت مسافران نوروزی امسال به دو تا سه هزار نفر در اقامتگاه های بوم گردی برسد.
 
 
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه ادامه داد: در مجموع ایام نوروزی سال گذشته تنها دو هزار و 500 نفر در اسکان های فرهنگیان اقامت داشته اند در صورتی که در سال جاری تا به امروز بیش از دو هزار و 565 نفر در این واحدهای اقامتی اسکان داشته اند.
 
سلیمانی با بیان اینکه از مجموع اسکان ها تعداد 162 نفر تا کنون در هتل های شهرستان اقامت داشته اند، عنوان کرد: در ایام تعطیلات امسال هشت اقامتگاه بومگردی و دو کمپ کویری در شهرستان میزبانی مسافران و گردشگران را خواهند داشت.
 
53 هزار نفر از جاذبه های گردشگری نهبندان بازدید کردند
حسین شبانی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهبندان گفت: 53 هزار نفر از جاذبه های گردشگری نهبندان طی چند روز ابتدایی سال 98 بازدید کردند.
 
 
وی افزود: 26 هزار و 119 نفر از 29 اسفند تا پنجم فروردین در شهرستان نهبندان اسکان یافتند.
 
 
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهبندان بیان کرد: این تعداد مسافر و گردشگر در 120 سوئیت، کلاس درس، کمپ گردشگری و اقامتگاههای بومگردی نهبندان اسکان یافتند.
 
 
شبانی با اشاره به جاذبههای بی بدیل گردشگری در نهبندان ادامه داد: 53 هزار و 300 نفر نیز از جاذبههای تاریخی، طبیعی و گردشگری نهبندان طی چند روز ابتدایی سال 98 بازدید کردند که نسبت به سالهای گذشته رشد داشته است.
 
 
وی  گفت: از بین جاذبه های طیعی شهر نهبندان تالاب کجی و از بین جاذبههای تاریخی آسبادها بیشترین بازدید کننده را داشتهاند و بعد از آن جنگل‎های بنه، کوه های مریخی و نخلستان دهسلم زمینهساز جذب گردشگران بوده است.
 
 
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نهبندان یادآور شد: نهبندان در مسیر پرتردد چابهار، زاهدان و نهبندان به سمت مشهد مقدس است  و از این جهت از جمله شهرستانهای مسافرپذیر خراسان جنوبی است.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.