آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89234
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 16:22
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
با "رونق تولید" می‌توان از جنگ اقتصادی عبور کرد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فرهنگ خرید کالای ایرانی وجود ندارد و برخی‌ها تنها به دنبال خرید کالای خارجی هستند. شعار سال گذشته در کنار شعار امسال نباید فراموش شود و با رونق تولید می‌توان از جنگ اقتصادی عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال با عنوان "رونق تولید" توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: رونق تولید یکی از نکات مهم و اساسی بوده که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند.

 

وی افزود: دشمنان نیز اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده اند و در این شرایط تولید، رکن اقتصاد است. اگر تولید رونق بگیرد و اگر دستگاه‌های اجرایی در رفتار خود نسبت به تولیدکنندگان و کارخانجات تجدیدنظر کنند به طور قطع فضای کسب و کار بهبود و بروکراسی اداری کاهش پیدا می‌کند.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اتاق‌های فکر در سیستم‌های اجرایی برای کاهش بروکراسی اداری به وجود آید، بیان کرد: تولیدکنندگان به دلیل افزایش قیمت‌ها، گرفتار کمبود نقدینگی و دچار مشکل سرمایه در گردش هستند بنابراین باید تسهیلات ارزان توسط دولت برای تولیدکننده تدارک دیده شود.
 
 
عبادی عنوان کرد: متاسفانه با واردات بی رویه در کشور مواجه هستیم بنابراین باید این واردات محدود شود و باید وارداتی صورت گیرد که ضرورت داشته باشد.
 
 
وی تاکید کرد: گمرکات کشور برای وارد کردن مواد اولیه تولیدکننده باید تسهیلات ویژه بگذارند تا این مواد چند ماه در گمرک معطل نماند. لذا با حمایت و خرید کالای ایرانی، تولید کارخانجات نیز رونق می‌گیرد و ارزش پول ملی و ثروت مردم بالا می‌رود و بیکاری از بین خواهد رفت.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فرهنگ خرید کالای ایرانی وجود ندارد و برخی‌ها تنها به دنبال خرید کالای خارجی هستند. شعار سال گذشته در کنار شعار امسال نباید فراموش شود و با رونق تولید می‌توان از جنگ اقتصادی عبور کنیم.
 
 
 
 عبادی، خروج آمریکا از برجام را یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال گذشته دانست و افزود: آمریکا با خروج از برجام بیش از هر زمانی ماهیت خود و غرب را نشان داد.
 
 
وی اظهار کرد: ایران اسلامی با سخت‌ترین جنگ اقتصادی مواجه است و آمریکا در بلندمدت و میان مدت در سطح دنیا آسیب می‌بیند و قدرت نرم آمریکا کاهش پیدا می‌کند. آمریکا موازین بین‌المللی را زیر پا گذاشت و آن قدرت نرم که داشته به شدت آسیب دیده است.
 
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران دیدند که ایران پایبند به قوانین بین الملل است و از جانب ایران کوتاهی صورت نگرفته اما غرب و آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیستند.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.