آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89221
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 12:04
امام جمعه فردوس گفت: ساخت بناهای آموزشی مستحکم باید در دستور کار خیران و دولت قرار بگیرد چراکه خراسان‌جنوبی مستعد بلایای طبیعی مانند زلزله است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا بابایی امام جمعه فردوس درجمع خبرنگاران اظهار کرد: اهمیت حضور خیرین مدسه ساز در استان‌های محروم برکسی پوشیده نیست و کار تعلیم و تربیت در هیچ کشوری تنها به وسیله دولت انجام نمی‌شود و جمهوری اسلامی هم از این امر مستثنی نیست.

 

وی افزود: نیاز جدی آموزش و پرورش در بسیاری از بخش‌ها، روستاها و حتی مرکز شهرستان‌ها و استان‌ها ساخت بناهای آموزشی است و برخی از مدارس موجود از نظر استاندارد، مورد تایید اداره کل نوسازی مدارس نیست و دولت نیز به تنهایی نمی‌تواند محیط امنی را برای دانش آموزان مهیا کند.
 
 
امام جمعه فردوس بیان کرد: در هر شهری باید خیران نیازمندی‌های شهرستان خود را لیست و عهده‌دار شوند و در سطح کشور نیز بسیاری از خیران در راستای مدرسه سازی پیش قدم هستند و در این زمینه هم بنیاد برکت زیر نظر مقام معظم رهبری بسیار موفق عمل کرده است.
 
 
بابایی نخستین الزام برای تحقق آموزش و پرورش موفق را داشتن مدارس ایمن و مستحکم دانست و گفت: ساخت بناهای آموزشی مستحکم باید در دستور کار خیران و دولت قرار بگیرد چراکه خراسان‌جنوبی مستعد بلایای طبیعی مانند زلزله است.
 
 
وی تجهیز مدارس به وسایل گرمایشی و سرمایشی را دیگر اولویت برشمرد و ادامه داد: بر همه مدیران اجرایی فرض است تا خیران مدرسه‌ای را یاری کنند و وجوه آنها را برای کمک به آموزش و پرورش جمع آوری کنند.
 
 
امام جمعه فردوس بیان کرد: خیران همواره در موضوعات بهداشت و درمان و نیز مدرسه سازی در راستای فقر زدایی کمک‌های بسیار ارزشمندی انجام داده‌اند که جا دارد از آنها تشکر و قدر دانی کرد.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.