آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89218
تاریخ انتشار : 1398/01/06 - 11:10
معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: خراسان جنوبی طی دو سال گذشته رشد بسیار بالایی در جذب گردشگر داشته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ولی تیموری معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در بازدید از شهر بشرویه ضمن ضمن تبریک سال نو خدمت همه هموطنان عزیز و بویژه شهروندان و هموطنان خونگرم استان خراسان جنوبی اظهارکرد: در 2 سال اخیر استان خراسان جنوبی رشد بسیار بالایی در جذب گردشگر و مسافران داشته است و همه ما در خدمت مسافران نوروزی هستیم.

 

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی اکنون یکی از استان های پرتردد گردشگری و مسافران شده است، افزود: همین امر سبب شد تا از ستاد نوروزی شهرستان ها بازدید و سرکشی کنیم.
 
 
معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکز هماهنگی خدمات سفر کشور بیان کرد: خوشبختانه خراسان جنوبی دارای تنوع آب و هوایی و اقلیم مختلف است و از همه مهمتر میهمان نوازی مردم زبانزد در کشور و بلکه جهان شده است.
 
 
 مسافران به هشدارهای هواشناسی توجه ویژه داشته باشند
تیموری با اذعان به اینکه ما همزمان درگیر اتفاقات ناشی از ریزش های آسمانی هستیم و باید شکرگزار باشیم، گفت: ولیکن در باب تدابیر و هواشناسی باید مدیریت های بحران فعالانه پای کار باشند.
 
 
وی بیان کرد: اکنون که سیلاب های متعدد تقریبا همه کشور را فراگرفته است و منجر به اتفاقات ناگوار شده ، از همه مسافران و گردشگران تقاضا دارم تا اخبار هواشناسی را رصد و از عبور و مرور در مسیر سیلاب ها و رودخانه جدا خودداری و چادر برپا نکنند.
 
 
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهارامیدواری کرد: با اطلاع رسانی بموقع رسانه ها و بویژه رسانه ملی  در زمینه هشدار ها و اعلامیه های صادر شده مردم عزیز کشورمان انشالله سفرهای ایمنی را داشته باشند.
 
 
تیموری گفت: تمامی ستادهای سفر استان ها در حال آماده باش هستند و استانداران تماما در حال رصد و خدمت رسانی هستند که مجموعه اعضای ستاد سفر هم در این مقوله دخیل هستند.
 
 
وی با تاکید بر اینکه آمادگی کامل جهت امداد رسانی وظیفه همه مسئولین و مردم است، افزود: 22 دستگاه دخیل در ستادهای سفر کشور آمادگی لازم را دارند و باید مسافران را راهنمایی کنند.
 
 
معاون گردشگری و رئیس ستاد خدمات سفر کشور شب گذشته از شهرستان طبس بازدید کرد و از نزدیک در جریان ارائه خدمات سفر به مسافران نوروزی قرار گرفت. در این بازدید خلیلی سرپرست معاون استانداری و فرمانداری ویژه طبس، مدیرکل نظارت و ارزیابی بر خدمات گردشگری کشور، مدیرکل و معاون گردشگری خراسان جنوبی حضور داشتند و از تاسیسات خدمات رسان به مسافرین نوروزی سرکشی شد و مشکلات احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.
 
 
همچنین دکتر ولی تیموری و هیئت همراه در این سفر به حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم (ع) تشرف یافتند. 
 
 
تیموری معاون گردشگری و رئیس ستاد خدمات سفر کشور در جریان بازدید از شهرستان طبس  با اشاره به اینکه طبس یکی از مقاصد گردشگری کشور است، افزود: متوسط ساعات اقامت در این شهرستان از شش ساعت به دوشبانه روز رسیده است.
 
 
وی با بیان اینکه زیرساخت های پذیرایی و اقامت مناسبی در شهرستان های خراسان جنوبی فراهم شده است، بیان کرد: مسافران با جدی گرفتن هشدارهای مدیریت بحران سفر ایمن را در پیش بگیرند.
 
 
معاون گردشگری و رئیس ستاد خدمات سفر کشور گفت: ستادهای خدمات سفر آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران را دارند و باید تمام تمهیدات لازم در خصوص اطلاع رسانی و ارائه خدمات به مسافران اندیشیده شود.
 
 
رسول بهبهانی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس  در حاشیه بازدید معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد خدمات سفر کشور از شهرستان طبس، اظهار کرد: از 27 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین ماه جاری بیش از 774 هزار و 735 نفر بازدید از مکان های تاریخی، گردشگری و جاذبه های طبیعی شهرستان طبس انجام شده است.
 
 
وی افزود: بیشترین بازدید‌ها از امامزاده حسین ابن موسی الکاظم (ع)، باغ تاریخی گلشن، آب گرم مرتضی علی (ع) در منطقه خرو، ازمیقان و کویر حلوان بوده است.
 
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس با اشاره به اینکه تا کنون 395 هزار و 281 نفر در واحدهای اقامتی شهرستان طبس اقامت داشته اند، بیان کرد: آمار اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد افزایش داشته است. 
 
 
بهبهانی با بیان اینکه طی سال گذشته 800 هزار نفر در سراهای اقامتی شهرستان از قبیل هتل ها، مهمان پذیرها، اقامتگاه های بوم گردی، زائرسراها، کمپ های موقت و خانه مسافرها اقامت داشته اند، گفت: میانگین میزان ماندگاری مسافرین طی سال گذشته از دو شب تجاوز کرده بود که امیدواریم امسال نیز افزایش داشته باشد.
 
 
وی ادامه داد: سال گذشته بیش از دو میلیون و 100 هزار نفر از جاذبه های طبیعی، تاریخی، گردشگری و مذهبی شهرستان طبس بازدید داشته اند.
 
 
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس عنوان کرد: تعداد دو سیاه چادر و 28 غرفه صنایع دستی و سوغات محلی جهت معرفی فرهنگ، آداب و رسوم، آیین ها، صنایع دستی، غذاها و شیرینی های سنتی نیز در محل باغ تاریخی گلشن برپا شده است.
 
 
انتهای پیام/127
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.