آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89209
تاریخ انتشار : 1398/01/05 - 20:50
در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی مطرح شد
آماده باش کامل همه دستگاه های امدادی خراسان جنوبی/ مردم هشدارها را جدی بگیرند/ احتمال وقوع رواناب
استاندار خراسان جنوبی گفت: همه دستگاه های امدادی استان تا روز پنجشنبه هفته جاری در حال آماده باش کامل هستند.

به گزارش خاورستان،

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی عصر امروز در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی، اظهار کرد: دستگاه های امدادی خراسان جنوبی همه جانبه برای جلوگیری از بحران های احتمالی در استان آماده هستند.

وی افزود: مدیران باید ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی باشند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: کلیه اخطارها و هشدارها از طریق تلویزیون و رادیو به گوش مردم میرسد و از مردم استان نیز درخواست میشود هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و استانداری خراسان جنوبی را جدی بگیرند.

معتمدیان گفت: همه دستگاه های امدادی استان تا روز پنجشنبه هفته جاری در حال آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به آمادگی ۴۴ دستگاه اجرایی استان، عنوان کرد: ۵ دستگاه عملیاتی استان نیز در آماده باش کامل هستند و همچنین ۸۳ تیم امدادی آمادگی خدمات رسانی به هم استانی ها را دارند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: باید سیل بند ها و سدهای استان مورد بازدید و بررسی قرار گرفته و آسیب ها برطرف شود.

سید ابولحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه، بیان کرد: با توجه به اینکه در ۲۵ استان کشور شاهد بارندگی و وقوع سیل هستیم، در خراسان جنوبی نیز ۸۳ تیم امدادی در حال آماده باش هستند.

وی گفت: با توجه به وقوع سیلاب در سایر نقاط کشور و اینکه خراسان جنوبی به عنوان شاهراه اتصالی نقاط کشور به یکدیگر است، کلیه حسینیه ها، تکایا و بقاع متبرکه استان در حال بروز رسانی و مجهز شدن به سیستم گرمایشی برای اسکان مسافران است و کلیه تمهیدات لازم در شهرستانهای استان توسط فرمانداران اندیشیده شده است.

علیرضا خندان رو مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی نیز در این جلسه از شدت بارشها در نقاط غربی و شمالی استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این سامانه تا پنجشنبه در استان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: احتمال وقوع رواناب در استان وجود دارد.

حسین امامی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی نیز از مطلوب بودن وضعیت آبنماهای استان خبر داد و افزود: از سدهای استان نیز بازدید شده است.

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.