آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89195
تاریخ انتشار : 1398/01/04 - 20:11
استاندار خراسان جنوبی گفت: نقش اصلی در رونق تولید با مردم است و اولویت در بحث خرید باید کالاهای ایرانی و تولید داخل باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال ۹۸ با عنوان"رونق تولید"، اظهار کرد: رونق تولید فقط به صنایع سنگین و سبک محدود نشده بلکه حوزه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خانگی را نیز شامل می شود و همه اجزای اقتصادی کشور در برگیرنده شعار امسال است.

وی افزود: نامگذاری امسال با عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، نشان از دغدغه های معظم له در خصوص مسائل اقتصادی دارد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: رونق تولید کامل کننده شعار سال گذشته با عنوان "حمایت از کالای ایرانی است" و سال هاست نامگذاری های سال با توجه به اهمیت مسائل اقتصادی، با جهت گیری اقتصادی انجام می شود.

معتمدیان با بیان اینکه رونق تولید ارتباط مستقیم با واردات داشته، گفت: هرچه از محصول و کالای تولید داخل حمایت بیشتری داشته باشیم و واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شود را محدود کرده به رونق تولید داخلی کمک می شود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع در سیاست های دولت نیز در سال های قبل و بویژه در سال ۱۳۹۷ تصویب شد که از ورود کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می شوند جلوگیری شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: نقش اصلی در رونق تولید با مردم است و اولویت در بحث خرید باید کالاهای ایرانی و تولید داخل باشد.تولیدکننده نیز باید کالایی باکیفیت تولید کند و سطح کیفی کالای تولیدی ارتقا پیدا کند تا مردم با رغبت بیشتر از محصول تولید داخل استفاده کنند.

معتمدیان گفت: تولید کننده با ارتقای کیفیت کالا، باید محصولی را به مردم ارائه کند که قدرت رقابت پذیری با کالاهای مشابه خارجی را داشته باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل سیاست های رژیم گذشته، این فرهنگ غلط در بعضی از مردم ایجاد شده که شاید محصول خارجی با کیفیت تر از محصول تولید داخل باشد که باید با ارتقای استانداردها و کیفیت محصولات تولیدی داخل، رقابت پذیری بین تولید داخل با خارج ایجاد شود.

استاندار خراسان جنوبی به نقش رسانه ها، مطبوعات، نشریات بر تبلیغ کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: برخی از ارکان تبلیغی و رسانه ای ما نیز از کالای خارجی تبلیغ می کنند که باید فرهنگ سازی لازم از طریق رسانه ها برای معرفی محصولات با کیفیت داخلی داشته باشیم.

معتمدیان گفت: اگر تولید داخلی رونق پیدا کند و شعار امسال محقق شود شاهد افزایش ثروت، رونق فضای کسب و کار و اشتغالزایی خواهیم بود.

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.