آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89150
تاریخ انتشار : 1397/12/28 - 15:54
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خبر داد
نورباران 35 بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی در جشن ولادت مولود کعبه
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی گفت: همزمان با فرا رسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمؤمنین(ع) 35 بقعه متبركه خراسان‌جنوبی میزبان جشن‌های عظیم مردمی خواهند بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،

حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی(ع) جشن میلاد حضرت امام علی (ع) به صورت محوری در 35 امامزاده و بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه در برگزاری این جشن برخی از هیئات مذهبی و نهادهای دولتی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همکاری دارند، اضافه کرد: در این اماکن مذهبی با حضور روحانیان و مداحان اهل بیت(ع) برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این مراسم در راستاری ترویج سنت حسنه وقف و پاسداشت مقام پدر در امامزادگان برگزار می‌شود، بیان داشت: در این مراسم برنامه‌های مولودی‌خوانی، سخنرانی در خصوص فضائل و سجایای اخلاقی این امام همام، تشریح ویژگی‌ها و زندگانی امام علی(ع) و چگونگی رشادت‌های ایشان اجرا می‌شود.
مختاری قرائت فرازهایی از نهج‌البلاغه، اجرای مسابقه و اهداء جوایز و پذیرایی از مدعوین را از دیگر برنامه‌های اجرایی در جشن میلاد حیدر کرار ذکر کرد و گفت: باید فرهنگ ناب اسلام را از حضرت علی(ع) به‌عنوان الگوی پدران مسلمان پذیرا باشیم
وی امام علی(ع) را الگوی زیبایی برای پدرانی که می‌خواهند نقش خود را ایفا کنند عنوان کرد و گفت: حضرت علی (ع ) فرزندانی تربیت کرد که همگی در خدمت اسلام بودند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با اشاره به استفاده از ظرفیت مبلغان و روحانیان بومی و مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان، مطرح کرد: این افراد برای ترویج و تبلیغ معارف دینی و سبک زندگی علوی و فاطمی در امامزادگان حضور یافته و به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
مختاری پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره و برگزاری نماز جماعت را از دیگر وظایف مبلغان و روحانیان مستقر در اماکن مقدس و امامزادگان دانست و تبیین کرد: ایمان، اخلاص، صداقت، جوانمردی، کمک به نیازمندان، نوع دوستی، عدالت، ولایت‌مداری از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی امام علی (ع) است که مسلمانان باید با تأسی و سرمشق قرار دادن آن‌ها در زندگی فردی و اجتماعی خود راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی را بپیمایند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری این مراسم از سوی اداره کل اوقاف استان اندیشیده شده و امید است بتوانیم مراسمی در شأن و جایگاه آن حضرت برگزار کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.