آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89142
تاریخ انتشار : 1397/12/28 - 12:18
امام جمعه مود گفت: از خیران می‌خواهم در امر مدرسه سازی و تجهیز مدارس این شهر ورود کنند چرا که خیران می‌توانند بستر لازم را برای پیشرفت فکری و فرهنگی آینده سازان فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،حجت الاسلام‌والمسلیمن حسین فلسفی راد امام جمعه مود در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از موضاعات مورد تاکید دین مبین اسلام، توجه به آموزش است چرا که آموزش، زیربنای تمام بسترهای فرهنگی و آموزشی است که اگر خواسته باشیم جامعه را به لحاظ فرهنگی به سرحد رشد و کمال برسانیم لازم است که آموزش را جدی بگیرم.

 
وی افزود: هر چه آموزش جهت دارتر و اسلامی ‌تر باشد جامعه از گزند آسیب‌های اجتماعی محفوظ و مصون خواهد بود، گفت: زیرساخت این آموزش مدارس هستند و خیران مدرسه ساز می‌توانند در این راستا به آموزش و پرورش کمک کنند.
 
 
امام جمعه مود بیان کرد: قبلا شعار بود که برای آینده بهتر باید از دانشگاه آغاز کرد اما هم اکنون کارشناسان فرهنگی معتقدند که باید از دبستان و حتی پیش دبستانی آغاز کرد.
 
 
فلسفی عنوان کرد: امروزه با توجه به محدودیت منابع و استفاده بهینه از امکانات و اولویت بخشی امکانات در راستای جامعه ای پویا باید مدارس مدرن و مجهز به امکانات جدید ساخته شود.
 
 
وی با بیان اینکه در سیسم آموزشی ژاپن، مدارس مجلل تر از خانه‌ها درست می‌شود، خاطرنشان کرد: اما این موضوع در کشور ایران بالعکس است که با توجه به همت خیرینی که می‌خواهند کار ماندگار انجام دهند  لازم است به جد در این صحنه و عرصه حضور پیدا کرده تا بتوانند هم به خود و هم به جامعه خود خدمت کنند.
 
 
امام جمعه مود از خیرین خواست در امر مدرسه سازی و تجهیز مدارس این شهر ورود کنند چرا که خیران می‌توانند بستر لازم را برای پیشرفت فکری و فرهنگی آینده سازان فراهم کنند.
 
 
فلسفی اظهار کرد: باید به صورت منطقه‌ای اولویت‌های آموزشی مدارس را بررسی کرد. در هر مدرسه‌ای یک بحث آموزشی خاص مشکل دارد که در این راستا اطلاع رسانی رسانه‌ها باید پر رنگ‌تر شود تا  کمک‌های مردمی و خیرین به آن سمت سوق داده شود.
 
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.