آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89135
تاریخ انتشار : 1397/12/28 - 09:24
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: سود حاصل از فروش سوخت مرزنشینان تا قبل از پایان سال به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.

به گزارش خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی در کارگروه استانی فروش سوخت مرزنشینان، اظهار کرد: با پیگیری انجام شده سهمیه سوخت مرزنشینان استان از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر به ۱۰ میلیون لیتر در اسفندماه افزایش یافت که این اقدامی مهم در کمک به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان و تثبیت جمعیت در نقاط مرزی است.

 

وی افزود: مرزنشینان قشری زحمتکش و مرزبانانی غیور هستند که در تامین امنیت استان و کشور نقش موثری دارند.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: اینگونه اقدامات در جهت حمایت از این قشر زحمتکش و موجب مهاجرت معکوس و تقویت امنیت و تثبیت جمعیت در نقاط مرزی استان خواهد شد.
 
 
معتمدیان با بیان اینکه این کارگروه قبلاً در حوزه امنیتی فعالیت می‌کرد ادامه داد: با توجه به ماهیت تجاری و اقتصادی این کارگروه، تصمیم گرفتیم در حوزه اقتصادی فعالیت های مرتبط دنبال شده و به انجام برسد.
 
 
وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از سود فروش این سهمیه متعلق به مرزنشینان است ، گفت: قبلاً این رقم ۱۵ درصد بود که بر اساس دستورالعمل جدید ابلاغی به ۲۰ درصد افزایش یافت.
 
 
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این رقم به مرزنشینانی که دارای کارت مرزنشینی و در شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز قرار دارند تعلق خواهد گرفت، افزود:  امید است این رقم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود باز هم افزایش یابد.
 
 
معتمدیان، رقم واریزی از محل فروش ۱۰ میلیون لیتر سوخت را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: ۵۰ درصد از این مبلغ تا پایان سال جاری به حساب مرزنشینان  واریز خواهد شد.
 
انتهای پیام/127
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.