آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89134
تاریخ انتشار : 1397/12/27 - 20:58
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:
مشاغل جایگزین کشاورزی باید غیر آب‌بَر باشد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه مشاغل جایگزین کشاورزی حتما باید غیر آب بر باشند، گفت: می‌توان بعضی از کارخانجات غیر آب بر را به جای اینکه در مناطق پر آب احداث کنیم، در مناطقی که بارندگی اندک و کشاورزی سخت است، احداث کنیم.

به گزارش خاورستان، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتغال زایی‌های جایگزین در بخش در بخش کشاورزی با بیان اینکه در مناطقی که پتانسیل کشاورزی وجود دارد، لازم است این مهم انجام شود، گفت: هر جا که پتانسیل کشاورزی وجود ندارد، با انجام این کار، سطح آب های زیر زمینی کاهش پیدا می‌کند و با توجه به کمبود بارندگی، دچار خشکسالی می‌شویم. البته می‌توان یکسری اقدامات پیشگیرانه نیز در خود کشاورزی انجام داد. به عنوان مثال آبخیزداری و جلوگیری از آب های روان در دستور کار قرار گرفته است.

 
 وی بیان کرد: ایجاد مشاغل جایگزین کشاورزی باید بر اساس پتاسنیل و ظرفیت هر منطقه انجام شود. در حقیقت باید بررسی کرد اگر کشاورزی را قطع کنیم، چه مشاغل دیگر و یا صنایع غیر آب بری می‌توان ایجاد کرد. به عنوان مثال یک منطقه پتانسیل بسیار بالایی روی معادن دارد و بنابراین می‌توان با فعال کردن این صنعت، کشاورزی را کاهش داد.
 
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین با تاکید بر اینکه مشاغل جایگزین کشاورزی حتما باید غیر آب بر باشند، اظهار داشت: می‌توان بعضی از کارخانجات غیر آب بر را به جای اینکه در مناطق پر آب احداث کنیم، در مناطقی که بارندگی اندک و کشاورزی سخت است، احداث کنیم.
 
 
افضلی همچنین درباره دیگر مشاغل جایگزین کشاورزی، گفت: صنایع دستی مانند قالی بافی و پارچه بافی را می‌توان حمایت کرد و آن ها را در مناطقی که پتانسیل کشاورزی کمتری دارند، گسترش داد.
 
 
منبع: کانال اطلاع رسانی نماینده مردم نهنبدان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی
 
انتهای پیام/127


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.