آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89099
تاریخ انتشار : 1397/12/26 - 10:19
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: طرح آرامش بهاری در ۵۵ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پرویز بخشی پور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام رجب، اظهار کرد: طرح آرامش بهاری در ۵۵ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه هم گردش و هم زیارت و سیاحت را پوشش می دهد، افزود: در ۳۵ بقعه متبرکه جشن میلاد امام علی علیه السلام و روز پدر برگزار خواهد شد.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: با توجه به این که تحویل سال بعد از نیمه شب خواهد بود مراسم سال تحویل شب پنج شنبه در ۱۱ بقعه از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه تا ۲ نصف شب برگزار خواهد شد.

 

بخشیپور با بیان اینکه از ۶۰ مبلغ دعوت شده تا در بقاع متبرکه حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: ۳۵ نفر از مبلغان از قم و مشهد اعزام شدند و ۲۵ مبلغ بومی خراسان جنوبی هستند.

 

وی با اشاره به این که نماز جماعت در ۵۵ بقعه متبرکه برگزار می‌شود، افزود: در ۵۵ بقعه خیمه عفاف و حجاب را داریم و در ۳۵ بقعه مراسم رحلت حضرت زینب سلام الله علیها برگزار خواهد شد.

 

مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: خیمه های معرفت، غرفه های کودک، مشاوره خانواده، سبک زندگی اسلامی، عفاف و حجاب در بقاع متبرکه برپا و ۷۰ هزار قلم جایزه در بقاع ویژه، درجه یک و درجه دو که ۳۵ بقعه هستند توزیع خواهد شد.

 

بخشی پور با اشاره به این که در ۱۳ فروردین مراسم معنوی در ۵۵ بقعه با رعایت شئون اسلامی خواهیم داشت، تصریح کرد: مراسم عید مبعث حضرت رسول در ۱۴ فروردین در ۳۵ بقعه متبرکه برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ایستگاه بهداشت و سلامت با همکاری هلال احمر در ۸ بقعه متبرکه مستقر خواهد بود، افزود: ۷۲۴ رائزسرا، سوئیت و کانکس داریم که در طول این مدت در اختیار زائران و مسافران خواهد بود و از محل موقوفات و خیرات مردم ساخته شده است.

 

مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی به طرح دست های مهربانی اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۵۸۱ نفر را تحت پوشش قرار می دهیم.

 

بخشی پور خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۶۰ هزار نفر از بقاع متبرکه بهره برده اند و پیش بینی می شود امسال تعداد بیشتری بهره خواهند برد.

 

وی افزود: حسینیه امام رضا علیه السلام و موزه وقف داریم و در آن از محل نیت واقف کلاس های قرآن برگزار می شود و در ایام تعطیلات به روی گردشگران باز است.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: باغ شوکت آباد به پیمانکار واگذار شده است و در آن زیباسازی هایی انجام شده و امسال به روی بازدیدکنندگان باز است.

 

بخشی پور تصریح کرد: در خراسان جنوبی ۱۱ بقعه درجه یک، ۱۸ بقعه درجه دو و ۲۶ بقعه درجه ۳ داریم.

 

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 102 وقف جدید در استان به ثبت رسیده که از این تعداد 14 وقف منفعتی و انتفاعی با موضوع قرآنی بوده است.

 
بخشی پور ادآور شد: موقوفه آب‌لوله بیرجند، موقوفه امیر حسنخانی (در طبس، بشرویه، فردوس و خوسف) و موقوفه امیر اسماعیل و محمدابراهیم شوکت‌الملک از بزرگ‌ترین موقوفات استان هستند.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در مجموع تعداد موقوفات استان 9 هزار و 746 موقوفه و رقبات نیز 24 هزار رقبه است.
 
وی با اشاره به این‌که 96 بقعه متبرکه در خراسان‌جنوبی داریم، تصریح کرد: این تعداد بقعه متبرکه شامل آرامگاه مشاهیر، عرفا و علما، مجتمع فرهنگی و مذهبی، مسجد و امامزادگان هستند که در مجموع 69 امامزاده در استان داریم.
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.