سرویس: سیاسی کد خبر: 89069 ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

امام جمعه بیرجند:

سیستم استکبار جهانی لیبرالِ برده‌داری طبقاتی است/ نمی‌توان در برابر جنایات آمریکا بی‌تفاوت بود

امام جمعه بیرجند گفت: مستکبران جهانی بر خلاف قوانین بین‌الملل و هیچ‌دلیلی مردم بی‌گناه را می‌کشند و تمام حرف آن‌ها این است که باید نوکر ما باشید چراکه سیستم آن‌ها لیبرالِ برده‌داری طبقاتی است.

سیستم استکبار جهانی لیبرالِ برده‌داری طبقاتی است/ نمی‌توان در برابر جنایات آمریکا بی‌تفاوت بود

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به میلاد جوادالائمه و امیرالمؤمنین علیه‌السلام گفت: پرخیر و برکت‌ترین برای مردم، وجود مقدس امام جواد(ع) است و همه افراد از مسلمان و غیرمسلمان، امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) را به عنوان یک انسان استثنا و سمبل انسانیت می‌دانند.

 

وی با بیان این‌که بیش از 70 سال است که استکبار جهانی کشورهای مسلمان را اشغال کرده‌اند، بیان کرد: مستکبران بر خلاف قوانین بین‌الملل و هیچ‌دلیلی مردم بی‌گناه را می‌کشند و تمام حرف آن‌ها این است که باید نوکر ما باشید چراکه سیستم آن‌ها لیبرالِ برده‌داری طبقاتی است.

 

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که در تفکر لیبرال درست و نادرست مطرح نیست، تصریح کرد: آمریکا بعد از جنگ جهانی تاکنون بیش از 50 کشور را مورد حمله قرار داده است بنابراین به عنوان یک انسان در مقابل این همه جنایت نمی‌شود بی‌تفاوت بود.

 

آیت‌الله عبادی عنوان کرد: دشمنی‌های دشمنان منحصر به الان نیست چراکه هر زمان که زمینه‌ای فراهم شود برنامه‌های خود را عملی می‌کنند.

 

وی با بیان این‌که متأسفانه مشاهده می‌شود حتی در داخل جامعه افرادی به کشور خود خیانت می‌کنند، گفت: مردم شریف ایران همان‌طور که در طول تاریخ نیز مشخص است بهترین مردم هستند و در کنار این بهترین‌ها جمعیت اقلی هستند که برای خود، کشور و حتی خارج از کشور مشکل ایجاد می‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: آن‌هایی که اختلاس و بی‌عدالتی را ترویج می‌دهند اکثریت مردم نیستند؛ همه ما ضمن این‌که دعا کنیم خداوند متعال هدایتشان کند بایستی آن‌ها را نصیحت کنیم.

 

آیت‌الله عبادی ادامه داد: آن اخلاق اسلامی، تعهد انقلابی، دوست داشتن مردم و فداکاری برای مردم کجا می‌رود؟

 

وی تصریح کرد: در دورانی کسانی بودند که آتش می‌پرستیدند؛ اکنون بعد از قرن‌ها در چهارشنبه آخر سال به جای مناجات با خداوند، با آتش مناجات می‌کنند؛ این نادانی است.

 

امام جمعه بیرجند افزود: استفاده از ابزاری مانند ترقه که ابزاری برای مردم‌آزاری توسط دشمن و به وسیله خود افراد است علاوه بر این‌که اعصاب مردم را خورد می‌کند بلاهای جبران‌ناپذیری را برای خود افراد نیز به وجود می‌آورد که البته در استان ما کمتر است.

 

آیت‌الله عبادی یادآور شد: با توجه به این‌که در آخر سال مسافرت‌ها آغاز و جاده‌ها شلوغ است، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی که حفظ جان خود و دیگران است ضرورت دارد.

 

انتهای پیام/135/ 65/ 4

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب