آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89065
تاریخ انتشار : 1397/12/23 - 13:36
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و وزیر سابق دادگستری گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل نگران هستند به دلیل قدرت شعارهای ۲۲ بهمن و پشتوانه عملی انقلاب است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام مصطفی پور محمدی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در همایش منطقه‌ای طلاب و روحانیون خراسان‌جنوبی با اشاره به عمر چهل ساله انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان از روزهای اول برای انقلاب تاریخ تعیین کردند اما به اهداف خود برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نرسیدند.

 

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب بیان کرد: انقلاب اسلامی علی رغم توطئه‌ها، فتنه‌های پی در پی و عملیات‌های عظیمی که به صورت آشکار و پنهان علیه آن انجام دادند، هنوز پابرجا بوده و به راه خود ادامه می‌دهد.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: علی رغم میل سردمداران فساد و استکبار جهانی، انقلاب اسلامی با سرافرازی به راه خود ادامه می‌دهد و اکنون رهبر فرزانه منشور حرکت در گام دوم را به عنوان نقشه راه آینده بیان می‌کنند.

 

حجت الاسلام پور محمدی ادامه داد: مقام معظم رهبری با زیبایی، درایت و هنرمندی تعبیری پرمعنا، پر مفهوم و لطیف برای حرکتی که باید پرشتاب حرکت کند را یک گام عنوان کردند.

 

وی با بیان اینکه برخی برخی گزارش‌هایی تحریف شده بیان می‌کنند تا جلوه‌هایی از ناکار آمدی نظام ارائه دهند، افزود: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به روزهای قبل انقلاب و آنچه در چهل ساله رخ داده است به خوبی می‌پردازند.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه دشمن می‌خواهد تحولات عظیم چهل ساله و دستاوردهای انقلاب را مخدوش کند، خاطر نشان کرد: سازمان ملل طی دو ماه گذشته اعلام کرد که جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته موفق ترین کشور در کاهش سطح فقر بوده و از ۶.۵ درصد فقر شدید به کمتر از ۲.۵ درصد رسیده است.

 

حجت الاسلام پور محمدی متذکر شد: طبق آمار دیگری از سوی سازمان ملل، جمهوری اسلامی در ۳۰ سال گذشته در توسعه انسانی شامل رشد بهداشت، رشد توسعه زیرساخت‌ها، کاهش مرگ و میر و افزایش سن اولین کشور دنیا است.

 

وی با بیان اینکه اگرچه در چند سال اخیر جنبه فرهنگی اندکی کاهش یافته و نگرانی‌هایی وجود دارد اما دیگر تحول‌ها را نباید کم بدانیم، گفت: فضای جهانی مجازی لجام گسیخته می تازد اما آنگونه نیست که گرایش به دین ضعیف شده باشد.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: امروزه آمار ثبت نام کنندگان در مراسم اعتکاف به بیش از ۸۰۰ هزار نفر رسیده و قشر اعظمی از جوانان را تشکیل می‌دهد که این امر نشان از رویش معنویت در اسلام است.

 

حجت الاسلام پور محمدی با اشاره به الکترونیکی شدن انتخابات طی چند سال گذشته بیان کرد: برای برگزاری روند انتخابات الکترونیکی، بدون الزام قانونی ۹۲ درصد مردم کد ملی را ثبت کردند که این نیز همراهی مردم در رفتار و برنامه‌های جمعی را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه دشمن در تحریکاتی دروغ می‌گوید انقلاب حقوق زن را رعایت نمی‌کند و زنان به عنوان نیمی از جامعه اسلامی مورد احترام نیستند، گفت: آمار انتخابات، نشان داد که میزان شرکت زنان در انتخابات سال ۸۶، بالای ۴۹ درصد بود یعنی زنان پا به پای مردان در تعیین سرنوشت کشور مشارکت دارند.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه دشمن می‌گوید جوانان از انقلاب فاصله گرفته‌اند، اظهار کرد: انتخابات ۸۶ نشان داد که نسبت مشارکت جوانان بالای ۱۸ تا ۲۵ سال، بیشتر از سنین دیگر است.

 

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی بالای هزار و ۵۰۰ نفر روحانی خواهر وجود دارند، افزود: در کشور بیش از ۶۰ هزار روحانی خواهر فارغ التحصیل سطح یک حوزه داریم که رویش انقلاب را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه ظلم بزرگی به انقلاب می‌شود و فشار تبلیغاتی دشمن شدید است، افزود: انقلاب اسلامی گام‌های زیادی در ابعاد مختلف برداشته اما دیده نمی‌شود.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه دنیا مقهور انقلاب اسلامی است، افزود: اینکه رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و فریب خورده‌ها سراسیمه و نگران هستند، به دلیل قدرت شعارهای ۲۲ بهمن و پشتوانه عملی انقلاب است.

 

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای درگیری بین کشورها است، افزود: دشمن می‌خواهد ایران نقطه‌ای برای تفرقه افکنی و اختلاف باشد.

 

وی با طرح این سوال که آیا رئیس جمهور به دلیل گفت‌و‌گو با دیگر کشورها تجلیل می‌شود؟ افزود: قدرت ملت ایران، رزمندگان و سرداران علاوه بر اینکه توانایی رئیس جمهور را ایجاد کرده، توان نظام است.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه استکبار تحقیر را تحمل نمی‌کند و سر به طغیان گذاشته است، افزود: استکبار در هر تصمیمی می‌گوید نمی‌توانیم نقش جمهوری اسلامی را نادیده نگیریم.

 

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه ایران در برخی رشته‌های نوپدید و تکنولوژی‌های پیشرفته، رتبه‌های چهارم و پنجم دنیا را به دست آورده است، گفت: ما مدیران هم به خوبی کشور را نمی‌شناسیم و از تحولات خبر نداریم.

 

وی بیان کرد: سنگرها و قله‌های فراوانی در چهل سال فتح کردیم اما در کنارش خطاها و ضعف‌های بزرگ و کوچک هم داشته‌ایم.

 

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اشتباهات و ضعف‌ها به این معنی نیست که از هدف‌های بلندی که انتخاب کرده‌ایم، سست شده‌ایم، اظهار کرد: پیام گام دوم انقلاب، تحول جهشی برای جبران ضعف‌ها و خطاها است.

 

حجت الاسلام پور محمدی با بیان اینکه روحانیت برای رساندن پیام گام دوم انقلاب از خودشان شروع کنند، افزود: روحانیت رسالتی جز تحکیم دین، تبلیغ دین رشد اخلاق، رشد دینی و رشد دین باوری ندارد.

 

وی با بیان اینکه مردم هر جا صداقت دیده‌اند از ما حمایت کرده‌اند، اظهار کرد: حرکت اول در گام دوم عیب جویی و عیب یابی خودمان است.

مهر

انتهای پیام/ 135نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.