آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89055
تاریخ انتشار : 1397/12/22 - 14:12
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی خبر داد
آغاز طرح نوروزی پلیس از 25 اسفند/54 درصد متوفیان تصادف رانندگی افزایش داشته است
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی گفت: طرح نوروزی از 25 اسفندماه شروع و تا 17 فروردین ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: امسال پلیس راهنمایی ورانندگی از آمادگی کامل برای طرح نوروزی برخوردار است.

 
 
وی افزود: طرح نوروزی از 25 اسفندماه شروع و تا 17 فروردین ادامه خواهد داشت.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: شعار امسال پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی  پرهیز از خطر، آرامش در سفر است. 
 
 
عباسی خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از ۷۰ درصد تصادفات در سطح استان  به دلیل سبقت غیر مجاز، خواب آلودگی وعدم رعایت قوانین رانندگی بوده است.
 
 
وی با بیان این‌که دو عامل انسانی و جاده دو کاربر مهم ترافیک است، بیان کرد: وقوع تصادفات علل مختلف دارد که جاده، انسان و خودرو از عوامل وقوع تصادفات است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به نقاط حادثه خیز در سطح شهر، در سال جاری  بیش از ده جلسه شورای ترافیک تشکیل شد و بسیاری از نقاط حادثه خیز مرتفع شد.
 
 
عباسی با اشاره به وضعیت آب و هوای استان در چند روز گذشته عنوان کرد: خط کشی های طولی و عرضی در مرکز استان از شنبه شروع می‌شود و طی ۷۲ ساعت این کار پایان خواهد یافت.
 
 
وی با بیان این‌که هدف پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه کردن مردم نیست، افزود: بلکه هدف ما برقراری نظم و امنیت جامعه و حفظ جان مردم است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: خوشبختانه در استان خراسان‌جنوبی بیش از ۹۸ درصد رانندگان کمربند می‌بندند. 
 
 
عباسی با بیان این که در مرکز استان بالای ۴۰ درصد از موتورسیکلت سواران از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند، عنوان کرد: در سال جاری بیش از۵۰۰ کلاه ایمنی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهیه و به صورت رایگان به موتورسیکلت سواران قانون‌مند هدیه شد.
 
 
وی با بیان این‌که در سال جاری  کاهش چشم‌گیرتصادفات موتورسیکلت سواران بوده است، افزود:اما متاسفانه  تصادفات عابرین پیاده افزایش داشته است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: 17 عنوان تخلف حادثه ساز وجود دارد و در صورت وقوع دو تخلف به صورت همزمان مجبور به توقیف وسیله نقلیه هستیماما امسال  توسط مسئولان تدابیری اندیشیده شده که وسایل نقلیه متوقف نشود تا خانواده‌ها دچار مشکل نشوند. 
 
 
عباسی با اشاره به روزهای پایان سال ومشغول بودن مردم به خرید، عنوان کرد: در حوزه درون شهری از ۲۵  تا ۲۹ اسفند ترافیک شدید درون شهری داریم و به همین جهت از همشهریان خواهشمندیم در این خصوص برنامه‌ریزی داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.
 
 
وی افزود: گشت های ویژه‌ای به منظور بازشدن گره‌های کور ترافیکی در مرکز استان و شهرستان‌ها پیش‌بینی شده است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی به رصد دوربین‌های نظارتی در سطح شهراشاره و خاطرنشان کرد: 3 دوربین‌ کنترل سرعت و24 دوربین کنترل ترافیکی در مرکز استان وجود دارد اما از همشهریان می‌خواهیم خودشان خودکنترلی داشته باشند. 
 
  
عباسی از همکاری 50 هزار همیار پلیس جهت کاهش حوادث ترافیکی با پلیس راه خراسان‌جنوبی خبر داد و تبیین کرد: 200نفر از این همیاران پلیس در ایام عید در تقاطع‌ها و معابر و در کنار گشت‌های پلیس حضور دارند تا قوانین راهنمایی و رانندگی را به رانندگان تذکر و نظم عبور و مرور را برقرار کنند.
 
 
وی با بیان اینکه 380 نفر  نیز با عنوان فرهنگ‌یار پلیس از سازمان‌های مختلف در کنار پلیس همکاری می‌کنند، تصریح کرد: همیاران پلیس از 25 اسفندماه تا 17 فروردین‌ماه در کنار پلیس هستند.
 
 
رئیس پلیس رانمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: راهبرد کلی نیروی راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی بر مبنایاصل پیشگیری و بازدارندگی است. 
 
 
عباسی با بیان ‌که متاسفانه آمارهای ما نگران کننده است عنوان کرد: متاسفانه با توجه به جمعیت استان در بحث مجروحان تصادفات از شاخص کشوری بالاتر هستیم و بایستی با کمک فرهنگ سازی این بهبود یابد.
 
 
وی گفت: از ابتدای سال جاری۱۸۷۰ نفر به رانندگان،۴۹۱۴ دستگاه خودرو به چرخه خودرویی اضافه شده‌است. 
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی افزود: در سال جاری با شرایط اقتصادی فقط ۱۷۰ خودرو اسقاطی داشته‌ایم. 
 
 
عباسی گفت: در سال جاری 54 درصد متوفیان تصادف رانندگی افزایش داشته است وامسال 37 نفر در حوزه درون شهری فوت کردند که از این تعدد 19 نفر یعنی 12 نفر مرد و 7 نفر زن عابرین پیاده بودند.
 
 
وی با اعلام اینکه عابرین پیاده با 51 درصد بیشترین حجم از تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند، اعلام کرد: از بین 37 متوفی 20 متوفی در مرکز استان بوده است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی از مهم‌ترین علت وقوع تصادفات عابرین پیاده را استفاده از لباس‌های تیره در شب اعلام و تبیین کرد: این افراد شب‌ها در معابر دیده نمی‌شوند لذا از شهروندان تقاضامندیم در شب از محل‌هایی عبور کنند که روشنایی کافی وجود داشته باشد.
 
 
عباسی با اعلام این‌که شهرستان‌های سربیشه، سرایان و بشرویه،قاین و بیرجند بیشترین متوفیان تصادفات را در سال جاری داشته‌اند،تصریح کرد: 60 درصد تصادفات در مرکز استان رخ داده است.
 
 
وی با اشاره به ثبت تخلفات همزمان و حادثه‌ساز از ابتدای امسال تاکنون، افزود: یک هزار و 271 دستگاه خودرو در این زمینه اعمال قانون و توقیف شدند که این آمار 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
 
 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی از توقف 595 دستگاه خودرو با خلافی بالای یک میلیون تومان خبر داد و گفت: همچنین 9 هزار و 507 دستگاه موتورسیکلت به دلیل تخلفات ماده 20 در سال جاری توقیف شدند.
 
 
عباسی بر لزوم ایمن‌سازی پیاده‌روها از سوی مسئولان، استفاده از چراغ‌های راهنما، توجه به نقاط کور، استفاده نکردن از تلفن همراه، رانندگی با سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز تأکید و از مردم خواست تا به تذکرات و توصیه‌هایی که از طریق پلیس اعلام می‌شود، گوش فرا دهند.
 
 
انتهای پیام/141
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.