آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89051
تاریخ انتشار : 1397/12/22 - 10:06
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد
آغاز طرح ملی خدمات نوروزی از ۲۵ اسفندماه/ ۶۵۳۹ نفر امدادرسانی شدند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: نوزدهمین دوره طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نوزدهمین دوره طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ۲۵ اسفند ۹۷ آغاز و تا ۱۶ فروردین ۹۸ ادامه دارد.

 

وی با اشاره به این‌که خراسان جنوبی جزو ۵ استان حادثه خیز کشور از نظر پدیده‌های طبیعی است، افزود: همچنین این استان پانزدهمین استان از نظر حوادث جاده‌ای است و هرچه تعداد پایگاه های امدادرسانی بیشتر باشد به همان نسبت نیز امدادرسانی افزایش پیدا می‌کند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به این که در حوزه امدادرسانی ۳۰ پایگاه در ایام نوروز فعال خواهد بود، گفت: ۲۳ پایگاه ثابت و ۷ پایگاه سیار امدادرسانی به مسافران و مردم را به عهده دارند.

 

وی با بیان این که ۴۲ خودروی امداد در پایگاه های امداد و نجات مستقر هستند، افزود: 150 امدادگر در پایگاه های امدادرسان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم خواهند بود و بیشترین تعداد پایگاه ها در شهرستان طبس مستقر خواهند بود.

 

شهریاری با بیان اینکه سامانه ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان است، تصریح کرد: ۷۰ پایگاه و خودروی امدادی نیز به صورت پشتیبانی فعال هستند و همچنین امداد هوایی نیز در این ایام برای امدادرسانی در آماده باش کامل قرار دارد.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۱۸ پایگاه پیشگیری و آموزش توسط جوانان هلال احمر در ورودی شهر ها برپا می شوند و در امر آموزش به مسافران نوروزی فعالیت دارند.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: ۱۸ ایستگاه ایمنی و سلامت، ۱۶ فضای دوستدار کودک و ۱۱ خیمه نماز و فرهنگی نیز در ایام نوروز به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

 

وی افزود: توزیع بروشور و نقشه با همکاری میراث فرهنگی و دستگاه های ذی ربط در ورودی شهرها از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر است.

 

مدیر کل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در سال ۹۷ به یک هزار و ۳۸۷ مورد حادثه اعم از آتش سوزی، حوادث جاده ای، برف و کولاک، اسکان و آوار امدادرسانی شده است که نسبت به سال ۹۶ به میزان ۳۲ درصد رشد داشته است.

 

شهریاری یادآور شد: امسال به ۶ هزار و ۵۳۹ نفر امدادرسانی شده که نسبت به سال قبل ۶۶ درصد رشد داشته که بیشترین امدادرسانی مربوط به حوادث جاده ای بوده که در این مورد به ۲ هزار و ۷۱۶ نفر امدادرسانی شده است.

 

وی با اشاره به این که امداد هوایی در ۲۲ بهمن ماه راه اندازی شده است، افزود: برای ساخت آشیانه بالگرد امداد و نجات ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال از محل اعتبارات استانی یک میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد و امیدواریم باقی اعتبارات نیز تخصیص پیدا کند.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۳ دستگاه خودروی نجات که یکی از تجهیزات در امر رهاسازی است ۲۲ بهمن امسال با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال به جمعیت هلال احمر استان تحویل داده شده است.

 

شهریاری به مراسم چهارشنبه آخر سال اشاره و تصریح کرد: تیم‌های واکنش سریع و امداد در این شب در حال آماده باش هستند و والدین نیز باید مراقب فرزندان خود باشند تا شاهد حوادث ناگوار در این ایام نباشیم.

 

وی از راه اندازی کمپین بهرفت و نه به تصادفات خبر داد و افزود: این کمپین در راستای پیشگیری از حوادث جاده ای و سفر سالم و ایمن راه اندازی شده و امیدواریم مردم با پیوستن به این کمپین و رعایت قوانین رانندگی سفرهای ایمن و بدون حادثه ای را داشته باشند.

 

انتهای پیام/ ۱۳۲نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.