آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89047
تاریخ انتشار : 1397/12/21 - 17:15
طی مراسمی از 33 خیّر مدارس شهید مقری و شهید رضا زاده روستای سیوجان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگاران خاورستان، محمد دانایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف در جشنواره خیران مدرسه ساز روستای سیوجان در دبستان شهید مقری، با اشاره  به کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس روستای سیوجان، اظهار کرد: کیفیت آموزشی روستای سیوجان شاخص بوده و به سابقه فرهنگی و پیگیری اهالی روستا بر می‌گردد که حاصل تلاش و همکاری بهترین نیروهای آموزشی و پرورشی و انجمن اولیاء و مربیانی است که در خدمت دانش آموزان روستا هستند.

 

وی افزود: به منظور تجلیل از خیران مدرسه‌ای، اولیای دانش آموزان و فرهنگیانی که کمک‌های قابل توجهی در تجهیز، نوسازی، کف و فضا سازی مدارس در طول یک سال اخیر به مراکز آموزشی و پرورشی کرده‌اند، 16 جشنواره در مدارس و مراکز آموزشی شهرستان خوسف برگزار شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف بیان کرد: امسال جشنواره خیران و نیک اندیشان مدرسه‌ای و مدرسه ساز با رویکرد جدیدی برگزار می‌شود. خیران ابتدا در قالب برگزاری مراسم مدرسه‌ای تقدیر و همچنین در بیست و یکمین جشنواره محوری خیران مدرسه ساز شهرستان خوسف که در 28 فروردین ماه 98 برگزار خواهد شد، دعوت می‌شوند.
 

 

دانایی عنوان کرد: در چند سال اخیر، گروه‌های جهادی و طرح هجرت در مدارس فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند و  فعالیت‌های فرهنگی و عمرانی این گروه ها در برگزاری کلاس های فرهنگی و آموزشی، تکمیل، تعمیر، کف سازی و حصارکشی مدارس قابل تقدیر است.
 

 

وی اظهار کرد: به منظور تجلیل از  200 خیّر مدرسه ساز شهرستان خوسف، از ابتدای اسفندماه سال جاری، 16 جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده است.  

 

حجت الاسلام والمسلمین حامد شاهبیکی امام جمعه خوسف نیز در این مراسم، گفت:خیران مدرسه ساز کسانی هستند که به اندیشه‌ها خدمت می کنند و این بهترین نوع خدمت به جامعه است، چراکه با این اقدام خداپسندانه فکر و اندیشه ها شکوفا شده و عالمان به بالاترین درجات رسیده‌اند.

 

وی در این جشنواره، روستای سیوجان را مهد سادات خراسان جنوبی برشمرد و افزود: سادات سیوجان، جایگاه ویژه‌ای در علم دارند چراکه در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی و تولیدی پیش قدم و برای توسعه شهرستان و جامعه اسلامی خدمت می‌کنند.

 

فولادی مدیر دبستان شهید مقری سیوجان، نیز با تقدیر از همکاری و همراهی خیران، فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان، خرید شیر قطع کن برای سیستم گرمایشی خودکار دبستان شهید مقری و تخته هوشمند، دو دستگاه رایانه، بازسازی سرویس بهداشتی، کف سازی و ترمیم دیوار دبیرستان شهید رضا زاده و ساخت سالن ورزشی برای دو مدرسه روستای سیوجان را از مهمترین نیازهای مدارس روستای سیوجان برشمرد.

 

در این مراسم از 33 خیّر مدارس شهید مقری و شهید رضا زاده روستای سیوجان تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.