آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89041
تاریخ انتشار : 1397/12/21 - 19:26
استاندار خراسان جنوبی گفت: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتبار ویژه‌ای برای خراسان جنوبی درنظر گرفته شد که به نوعی رکورد بود. ان‌شاءالله شاهد تحول در حوزه توسعه استان باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزارشد، اظهار کرد: باتوجه به وجود مشکلات فراوان در استان به ویژه در بحث زیرساختها مشکلات بررسی و به مرکز ارسال شد که در سه ماه گذشته دستورات ویژه‌ای توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه در کارگروه های مختلف استان صادر و ماحصل آن تدوین سند توسعه کوتاه مدت استان است که در این سفر از آن رونمایی شد.

 

 

وی با بیان اینکه در حوزه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تلاش هایی برای تدوین اسناد انجام شده که تدوین سند آمایش سرزمین استان از جمله آنهاست، افزود:  سند آمایش سرزمینی استان با تلاش های فراوان و توسط تیمی از اساتید دانشگاه های بومی استان تهیه شد و در سازمان برنامه و بودجه نیز به تصویب رسیده است.
 
 
 
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در مرحله دوم بحث اجرا و تطبیق سند آمایش استان با اسناد شهرستان ها مورد توجه است که با برنامه ریزی های انجام شده به دنبال به روزرسانی اسناد عملیاتی شهرستان ها هستیم تا برنامه های رشد و توسعه استان عملیاتی شود.
 
 
 
معتمدیان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های متعدد از جمله مرز است، تصریح کرد: مشکلات و موانعی در مسیر رونق بخشی به تجارت بین الملل و اقتصاد مرز وجود دارد که با تلاش هایی که در مجموعه مدیریت استان انجام می گیرد، به ترتیب موانع برداشته خواهد شد که با عنایت سازمان برنامه و بودجه بتوانیم استفاده بیشتزی از ظرفیت مرز افغانستان داشته باشیم.
 
 
 
وی گفت: معادن خوبی از نظر تنوع و تکثر در استان داریم که درخواست می‌شود در بحث صنایع و فرآوری محصولات اقدام اساسی انجام شود و از ظرفیت های موجود در بخش های وابسته به دولت استفاده و زمینه حضور بخش خصوصی را در این زمینه فراهم کنیم.
 
 
وی با بیان اینکه در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه اعتبار ویژه‌ای برای خراسان جنوبی درنظر گرفته شد که به نوعی رکورد بود، افزود: ان‌شاءالله شاهد تحول در حوزه توسعه استان باشیم.
 
 
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه محصولات کشاورزی یکی از اولویت های جدی ما در زمینه توسعه، فرآوری، صنایع بسته بندی و تکمیلی در راستای توسعه استان است، اظهار کرد: صنایع دستی و گردشگری نیز از دیگر اولویت های استان است که در این زمینه قدم های خوبی در استان برداشته شده و با سند توسعه استان در این حوزه نیز جهش خواهیم داشت.
 
 
 
معتمدیان بیان کرد: در نشستی که با حضور استانداران و رئیس جمهور برگزار شد، دستور داده شد خراسان جنوبی باید توسعه یابد و براین اساس کار جهادی توسط دولت در استان صورت گرفته است.
 
 
 
انتهای پیام/127
 


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.