آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 89038
تاریخ انتشار : 1397/12/21 - 18:26
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به درخواست مسئولان خراسان جنوبی برای پرداخت 200 میلیون دلار منابع ارزی از صندوق توسعه ملی، برای طرح هایی با توجیه اقتصادی امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه بعد از ظهر امروز در شورای توسعه و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سفرهای استانی دو هدف مورد توجه است ابتدا شندین مشکلات استان از طریق مسئولان و هدف دیگر این جلسات معطوف می‌شود به اینکه شما نیز از زبان مسئولان موضوعاتی را بشنوید.

 

وی افزود: آنچه مربوط به من است این است که نسبت به جلسه و موضوعات مطرح شده واکنشی نشان داده شود و فرصتی برای تحلیل مسائل کشور در این گونه جلسه وجود ندارد.

 

تعریف برنامه سه ساله برای توسعه استان

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: خودم را مقید و موظف میدانستم برای خراسان جنوبی یک برنامه دو تا سه ساله تعریف کرده و آنها را با کمک مسئولان استانی پیش ببریم و بر این اساس امروز با سه برنامه به این جلسه آمدم.

 

نوبخت گفت: مسئله نخست برای زیرساختها است که با توجه به ظرفیت های موجود در استان و مسائلی که همه مطرح کردند، شرایط زیرساختها در خراسان جنوبی مناسب نیست و باید تکمیل شود که برای این موضوع ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

 

وی با بیان اینکه این عدد با توجه به محدودیت ها اعتباری عدد قابل توجهی است، اظهار کرد: ضمن اینکه علاوه بر زیر ساختها در این استان باید به درخواست پرداخت فرهنگیان، بازنشستگان، کشاورزان و گندم کاران، بهداشت و درمان، نیروهای مسلح همه و همه مسائلی است که به آنها توجه جدی شود.

 

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: با توجه به اینکه دشمنان میخواهند کشور را در شرایطی قرار دهند که ما را به زانو درآورند، لازم است شرایط کشور مدیریت و تصمیم و تشخیص بهینه گرفته شود.

 

700 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال جوانان آوردم/ 200 میلیون دلار منابع ارزی 

وی افزود: یک بخش دیگر از امکاناتی که در این سفر آوردیم برای اشتغال جوانان استان است که با همکاران خود برنامه ریزی کردیم که بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان فقط برای اشتغال جوانان به جز اعتبارات زیر ساختها منظور کنیم.

 

نوبخت عنوان کرد: بخش دیگر برای امور ارزی بود که با توجه به جمع بندی که صورت گرفت،مسئولان استان گفتند حداقل نیاز به ۲۰۰ میلیون دلار منابع ارزی از صندوق توسعه ملی داریم که دبیری آن بر عهده من است دارند. پرداخت این مبلغ پذیرفته است. اما توجیه اقتصادی طرح بر عهده من نیست. لذا درخواست می‌شود که طرح ها توجیه پذیر اقتصادی باشد. با توجه به اینکه اساس نامه این صندوق آن زیر نظر مقام معظم رهبری است استفاده از ۲۰۰ میلیون دلار صندوق توسعه ملی برای هر طرحی که توجیه اقتصادی داشته باشد قابل پرداخت است.

 

ساخت ۱۰ هرار واحد مسکونی برای محرومان 

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: موضوع دیگر ساخت ۱۰ هرار واحد مسکونی برای محرومان استان است که قرار شده طی یکسال آماده شود.اعتبار در نظر گرفته شده برای این موضوع ۵۰۰ میلیارد تومان است که با همکاری سه جانبه بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه اجرا خواهد شد که از این تعداد ۵ هزار واحد مربوط به مدد جویان تحت حمایت امداد است.

 

وی گفت: اطمینان دارم که میتوان در کمتر از یکسال حداقل ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مردم محروم خراسان جنوبی احداث کرد.

 

هچ اِبایی ندارم

نوبخت با بیان اینکه هیچ ابایی از اعتباراتی که برای خراسان جنوبی در نظرگرفته شده ندارم، گفت:خودم را در مقابل شما مسئول و موظف میدانم و تاکید دارم برای توسعه خراسان جنوبی کارگروه ویژه ای تعریف و با همکاری استاندار و نمایندگان در استان و پیگیری های من از مرکز کارها دنبال شود.

 

معاون رئیس جمهور بیان کرد: باز هم به خراسان جنوبی سفر خواهم کرد و با توجه به تعهداتی که داده شد که باید تا یکسال دیگر آماده شود خود را مقید به حضور میدانم.

 

اعتبارات مبارکتان باشد!

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اعتباراتی که برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شده، گفت: برای بحث زیر ساخت در آموزش و پرورش حداقل ۶۰ میلیارد تومان،ورزش و گردشگری ۳۲ میلیارد تومان، فقط ورزش ۱۰ میلیارد تومان، عمران شهر و روستا ۱۱۵ میلیارد تومان ، راه و راه آهن۵۶۰ میلیارد تومان، کشاورزی ۴۳ میلیارد تومان و بحث آب ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

وی یادآور شد: در مجموع سر جمع اعتبارات برای ۲۰ پروژه در خراسان جنوبی در نظر گرفته شده که مبارکتان باشد.

 

انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.