آب و هوا

تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88968
تاریخ انتشار : 1397/12/17 - 14:12
امام جمعه موقت بیرجند گفت: برای رفع مشکلات اقتصادی باید به اقتصاد مقاومتی ناب خودمان برگردیم و با تلاش سعی در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های امروز نماز جمعه بیرجند، اظهار کرد: در هفته آینده مناسبت‌های داریم که در سه محور اساسی عبادت،ولایت و امامت، ایثار و شهادت دسته بندی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه امروز آغاز ماه رجب است، افزود: این ماه، ماه خدا و ماهی است که نعمت خدا در آن فراوان است.
 
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: ماه‌های رجب،شعبان و رمضان ماه های عبادت و بندگی خداوند است.
 
مختاری بیان کرد: ما انسان‌ها افرادی بسیار ضعیف و نا آگاه بوده و از فرداهای خود اطلاعی نداریم. لذا نیاز به منبع نور و عظمت داریم که آن منبع خداوند است و باید از فرصت هایی که در اختیار ما قرار داده شده به بهترین نحو استفاده کنیم.
 
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین کانال‌های اتصال به خداوند، عبادت است. کسی که بنده خدا شود بنده نفس نخواهد شد و کسانی که به غیر خدا متوسل شوند دچار مشکل و گرفتاری می‌شوند.ان‌شاءالله بتوانیم از ماه‌های رجب، شعبان و رمضان به خوبی استفاده کنیم.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به میلاد امام محمد باقر (ع)، گفت: امروز آغاز فصل امامت است چراکه امام محمد باقر(ع) اولین امامی است که از جانب پدر و مادر به پیامبر(ص) متصل است. ان‌شاءالله بتوانیم باقر گونه در این ماه از برکات آن استفاده کنیم.
 
مختاری عنوان کرد: سوم ماه رجب نیز شهادت امام هادی (ع) است و همچنین دهم این ماه با برکت میلاد امام جواد (ع)، ۱۳ رجب که امسال همزمان با آخرین روز سال است میلاد امام علی (ع) و ۲۷ رجب نیز عید مبعث است.
 
وی با بیان اینکه سه ماه رجب، شعبان و رمضان ماه ولایت، امامت و نبوت است، گفت: ما انسانها با توجه به جهلی که داریم حقیقتا به ۱۴ معصوم پاک نیازمند هستیم. اگر به ۱۴ معصوم متوسل شویم گمراه نخواهیم شد.
 
امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: محور سوم در مناسبت‌های هفته جاری محور ایثار و شهادت است چرا که در ۱۷ اسفند ماه سالروز شهادت شهید ابراهیم همت و ۲۲ اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران را در پیش رو داریم.
 
مختاری افزود: شهدا با عبادت، بندگی و اقتدا به امام حسین(ع) جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و از این کشور دفاع کردند که لازم است یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، امنیت و مدافع حرم را گرامی بداریم.
 
وی با بیان اینکه شهید محسن حججی با اقتدا به سالار شهیدان سر خود را در این مسیر فدا کرد، گفت: ان شاءالله که مدیون خون شهدا نباشیم.
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به سه محور بیان شده در سه ماه قمری پیش‌رو، گفت: ما افرادی هستیم که سرمایه های معنوی زیادی داریم و به برکت این سرمایه‌ها ۴۰ سال ایستادگی کردیم. پیروزی انقلاب اسلامی یک معجزه بود و پیروزی در جنگ نیز به دلیل عبودیت و بندگی شهدای ما بوده است.
 
مختاری اظهار کرد: این ملت با عبودیت، ایثار و شهادت ۸ سال جنگ تحمیلی را مدیریت کرد و بسیار قدرتمند تر از ابتدای جنگ که از کمترین امکانات دفاعی محروم بودیم در انتهای جنگ تحمیلی توانستیم در برابر دشمن مقاومت کرده و به پیروزی برسیم.
 
وی با بیان اینکه در دهه ۹۰ نیز داعش را در منطقه شکست دادیم، افزود: علی‌رغم همه پیشرفت‌ها در بخش های مختلف اما حال چه شده که گرفتار هرج و مرج اقتصادی شده ایم؟ چه شد که ذائقه مسئولان تلخ و دشمن امیدوار شده است؟ مردم مستضعف در کشور تحت فشار هستند و به خاطر انقلاب اسلامی همه چیز را تحمل می‌کنند اما اجازه نمی‌دهند که برخی ها با بی تدبیری آب به آسیاب دشمن بریزند.
 
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: چه شده که در زمینه اقتصادی دچار مشکل شدیم؟یکی از دلایل آن اهتمام و توجه بیش از حد به خارج از کشور است.
 
مختاری اظهار کرد: آیا آقایان مسئول از برجام درس نگرفتید؟ قرار بود طی مدت کوتاهی نتیجه مذاکره با اروپا مشخص شود اما حال بیش از ده ماه گذشته و هنوز منتظر اعلام نتیجه هستند. جای تاسف دارد که مسئولان عالی رتبه با دروغ، تهمت و شانتاژ امثال FATF، پالرمو و سایر کنوانسیون‌هایی که فقط برای تنگ‌تر کردن محاصره سیاسی و اقتصادی و تحریم بیشتر ما طراحی شده است را هر طور شده به خورد ملت داده و مجمع را وادار به تصویب آن کنند. این رفتارها یا خیانت است یا جهالت. هر کدام باشد برای ملت شهید پرور ایران قابل تحمل نیست.
 
وی گفت: به مسئولان و جریان‌های سیاسی توصیه می‌کنم اگر رای مردم را می‌خواهید این قدر به دشمنان اعتماد نکنید.بی توجهی به فرهنگ فاخر و غنی اسلامی باعث وقوع مشکلات شده است.
 
مختاری تصریح کرد: چرا این ملت با جوانان انقلابی و فرهنگ ناب نادیده گرفته می‌شود؟ مسئولان از خواب خرگوشی بیدار شوید و به دشمنان اعتماد نکنید. به کسانی اعتماد کنید که به فکر مردم بوده و انقلاب اسلامی را باور دارند.باید به فرهنگ و باورهای خودمان برگردیم تا بتوانیم مشکلات خود را به دست خود باز کنیم.
 
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه طبق اظهارات کارشناسان ۸۰ درصد اقتصاد ما بعد از انقلاب اقتصاد لیبرالی بوده و نه اسلامی،گفت: اقتصاد لیبرالی به جز اتکای به غرب چیز دبگری ندارد.
 
وی تاکید کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی باید به اقتصاد مقاومتی ناب خودمان برگردیم و با تلاش سعی در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشیم. آن زمان خواهد بود که مشکلات و گره‌های اقتصادی باز شده و کام مردم شیرین خواهد شد.
 
انتهای پیام/127نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.