آب و هوا تازه های سایتپربیننده ترین

کد مطلب: 88955
تاریخ انتشار : 1397/12/16 - 11:28
امام جمعه موقت بیرجند گفت: هرج و مرج اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام و در شان فرهنگ و آرمان‌های کشور اسلامی ما نیست.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند و مدرس حوزه علمیه صبح امروز در همایش ترویج فرهنگ وقف در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: همه آحاد جامعه نسبت به پیشگیری در مرحله اول و درمان آسیب‌های اجتماعی در مرحله دوم مسئول هستند و باید برای کنترل و کاهش آن تلاش کنند.

 
وی با اشاره به این‌که ما در این 40 سال بعد از انقلاب کارهایی کردیم که معجزه‌گونه بود، گفت: انقلاب با دست خالی و در مقابل دشمنان شرقی و غربی اتفاق افتاد و همچنین جنگ تحمیلی رخ داد و ما نیز با دست خالی و با تمام توان خود در مقابل آن ایستادیم.
 
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که ما در سال 2017 رتبه اول قدرت علمی را در منطقه و رتبه هفدهم در جهان را کسب کردیم، گفت: متاسفانه در این سال‌ها علی رغم پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی که کشور داشته اما ضعف‌ها و فسادهایی هم وجود دارد که البته قابل مقایسه با فساد زمان طاغوت نیست.
 
 
 مختاری تصریح کرد: هرج و مرج اقتصادی و آسیب های اجتماعی زیبنده نظام و در شان فرهنگ و آرمان‌های کشور ما نیست.
 
 
وی افزود: دشمن می خواهد وانمود کند که شما عددی نیستید و پیشرفتی نداشتید و حق ندارید به دنبال عظمت و استقلال بروید و باید زیر نظر ما باشید.
 
 
مدرس حوزه علمیه با بیان این‌که اگر ما در انقلاب و زمان جنگ تحمیلی به دنبال التماس می‌رفتیم هرگز پیروز نمی‌شدیم، گفت: ما در زمان انقلاب و جنگ به فرهنگ و اعتقادات خود توجه و آنچه را خواستیم از آن استخراج کردیم.
 
 
مختاری ادامه داد: هر جا که فرهنگ اصلی خود را رها کردیم دچار هرج و مرج و آسیب شدیم
وی با اشاره به این‌که ما باید به فرهنگ خود که خدامحوری است نه خود محوری برگردیم، افزود: هرج و مرج اقتصادی نتیجه سودجویی و خودمحوری عده‌ای است و این در حالی است که رضایت خدا در هر کاری باید اصل باشد.
 
 
مدرس حوزه علمیه گفت: فرهنگ اصلی ما روح محوری و آخرت محوری است اما جسم محور و دنیا محور شده‌ایم و آخرت را فراموش کرده‌ایم.
 
 
مختاری با اشاره به این‌که فرهنگ ما فرهنگی است که زیربنای ریشه‌کنی فقر را فراهم می‌کند، افزود: فرهنگ ما فرهنگ عشق به خدمت است نه عشق به قدرت و این فرهنگ باید در ما زنده شود و بر اساس این فرهنگ وقف معنا پیدا می‌کند.
 
 
وی افزود: در فرهنگ خودمحوری، قدرت محوری و جسم محوری، وقف جایگاهی ندارد.
 
 
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این‌که فرهنگ خدمت باید در جامعه احیا شود، گفت: در هر کاری از جمله وقف باید اخلاص و خدا را مدنظر داشته باشیم و وقتی خدا مدنظر باشد فقیر و ضعیف فراموش نمی‌شوند.
 
 
مختاری لازمه دوم هر کاری از جمله وقف را تفکر بیان کرد و تصریح کرد: امروز باید با تفکر، وقفی را انجام دهیم که انسان‌ها را نجات دهد و براساس نیاز جامعه باشد.
 
 
وی با اشاره به این‌که وقف، صدقه جاریه است، افزود: باید با اخلاص، تفکر و مشاوره به فرهنگ اصلی خودمان برگردیم و عزت حقیقی در پرتو ایمان به خدا محقق می‌شود.
 
 
امام جمعه موقت بیرجند گفت: همه ما مسئول هستیم تا جایی که توان داریم امنیت و عدالت را به جامعه برگردانیم و فرهنگ ناب و انقلابی خود را تا ظهور حضرت مهدی (عج) پیش ببریم و حفظ کنیم.
 
 
انتهای پیام/ 132


نظر شما

ایمیل شما جهت ارتباط بوده و نمایش داده نمی شود.