سرویس: اخبار استان کد خبر: 88945 ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

رئیس پلیس فضای مجازی و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی خبر داد

کلاهبرداری در پوشش تورهای گردشگری و آژانس های مسافرتی

رئیس پلیس فضای مجازی و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی گفت: امروزه درج آگهی های تبلیغاتی در فضای مجازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است اما متاسفانه افرادی هم هستند که از این تبلیغات برای اهداف سوء و کلاهبرداری، استفاده می‌کنند.

کلاهبرداری در پوشش تورهای گردشگری و آژانس های مسافرتی

به گزارش خاورستان، سرهنگ علی محمد پور رئیس پلیس فضای مجازی و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی اظهار کرد: امروزه درج آگهی های تبلیغاتی در فضای مجازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است از این رو افراد زیادی از طریق درج این نوع آگهی‌ها کسب و کار می‌کنند اما متاسفانه افرادی هم هستند که از این تبلیغات برای اهداف سوء و کلاهبرداری، استفاده می‌کنند. 

 
 
وی افزود: با توجه به این‌که به ایام پایانی سال نزدیک می شویم شاهد افزایش آگهی های تبلیغاتی بسیاری از آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری در فضای مجازی هستیم که در این بین افراد کلاهبردار از این فرصت سوء استفاده کرده و با آگهی های فریبنده و اغواگر  از جمله "تور ارزان قیمت"،"مسافرت با هزینه های پایین"،"مسافرت همراه با مجوز اقامت، کار و تحصیل" و.... از متقاضیان کلاهبرداری و پس از دریافت مبالغ هنگفتی، ناپدید می‌شوند. 
 
 
رئیس پلیس فضای مجازی و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی گفت:به مسافرانی که قصد سفر دارند توصیه می‌شود گول این‌گونه پیام‌ها و تبلیغات فریبنده را در فضای مجازی نخورده و بدون تحقیق و بررسی اقدام به همکاری و ثبت نام در این آژانس ها نکنند  و پیش از اقدام برای مبادله وجه درخواستی آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری، نسبت به مجاز بودن آنها و داشتن مجوز از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی گردشگری، معاونت گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطمینان حاصل کنند. 
 
 
محمدپور خاطرنشان کرد: متقاضیان سفر، از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک(E-namad) معتبر استفاده کنند.
 
 
وی افزود: ازکاربران فضای مجازی تقاضا می‌شود هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
 
انتهای پیام/ 132

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب